Спецможливості
Новини

Разом із батьком вирощували до 60 сортів винограду, — Євген Вишня

22.11.2020
800
Разом із батьком вирощували до 60 сортів винограду, — Євген Вишня фото, ілюстрація
Євген Вишня

Солодкими, соковитими та поживними ягодами винограду полюбляє смакувати майже кожна людина. А чи важко вирощувати цю сонячну культуру, ми запитали у молодого виноградаря Євгена Вишні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на petropavlivka.city.

У селі Самарському (Петропавлівський р-н, Дніпропетровська обл.) родину юнака знають як працьовитих, умілих господарників. Більше десяти років тому Євген разом зі своїм батьком посадили виноградник на власному городі і тепер радо діляться з односельцями секретами догляду за виноградом.

Займатися виноградарством удома запропонував батько Євгена, Олександр Анатолійович. Перші саджанці вони посадили у 2009 році. Спочатку висадили близько 30 кущиків. Наступного року їх вже було удвічі більше. У перші ж роки насмілилися на 60 сортів винограду. Місце для винограднику обрали на своєму власному городі. 

«Коли планували виноградник, мені було 10 років, — розпочинає розповідати Євген. — Але вже у цьому віці я на повну силу допомагав батькові садити виноградник — викопував ямки для саджанців. Для нашої місцевості це було щось нове, захоплююче. На всіх городах наших сусідів росли звичайні овочі, а у нас в планах був власний виноградник!». 

Перший врожай винограду приємно здивував не тільки Євгена та його батька, а й сусідів. «Такого винограду ми не бачили ні в кого!», — із захопленням говорили знайомі односельці. Та й продавці із покупцями на місцевому ринку теж щиро висловлювали здивування: а чи можна виплекати на городі такі масивні, налиті нектаром грона? Виноград і дійсно виявився на диво солодким та соковитим. Деякі грона важили до 2,5 кг.

«Батько вирішив облаштувати власний виноградник, у першу чергу через те, що й сам дуже любить смакувати виноградом, — говорить Євген. — А коли побачили, що результат нашої праці може ще й приносити додатковий прибуток – вирішили розширювати площу насаджень. Хоча ми не ставили перед собою ціль, аби на виноградарстві заробляти. Це захоплення — більше для душі». 

Просто висадити саджанці — було недостатньо. Необхідно виноград постійно підживлювати та поливати. Тим більше, останніми роками у нашій місцевості існує нестача опадів. Не давали виноградарям відпочити і комахи-шкідники. Тож як не хотілося малому Євгену довше погуляти на вулиці із друзями, але щовечора він з батьком обробляв виноградні насадження. Євген упевнений, що за всіма культурами, які вирощує господар вдома, необхідні постійні турбота і догляд.

Коли Євген та Олександр Анатолійович розібралися у тонкощах виноградарства, дізналися специфіку кожного сорту — почали вирощувати найбільш придатний виноград. У різного сорту — своя стійкість до захворювань, свої вегетаційні особливості і, навіть, своя потреба до поливу. Є виноград, який при дозріванні вже не треба поливати. Бо через надлишок вологи ягоди можуть полопатися. А якщо, навпаки, не вистачатиме — грона довго дозріватимуть. Цей професійний досвід прийшов поступово, упродовж догляду за виноградником.

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее

1
0