Спецможливості
Новини

На захист ГМО і Раундап. Український фахівець проти россійського вченого

15.05.2017
6145
На захист ГМО і Раундап. Український фахівець проти россійського вченого фото, ілюстрація
Власник "АгроАналіз" Вадим Дудка: "Виступ академіка, доктора наук, заслуженого діяча науки РФ є зразком некомпетентності, наукової безграмотності, коньюктурщини та мракобісся

Виступ академіка, доктора наук, заслуженого діяча науки Россі Віктора Драгавцева є зразком "некомпетентності, наукової безграмотності, коньюктурщіни і мракобісся". Такі висновки зробив в своєму блозі на livejournal.com власник і генеральний директор мережі консалтингових компаній "АгроАналіз" Вадим Дудка після перегляду відеоролика "Ведучий генетик Росії розніс доводи лобістів ГМО", пише propozitsiya.com з посиланням.

 

 

 

 

1. "Використання ГМО веде до збільшення застосування пестицидів"

"Академік підтверджує не власними дослідженнями, не посиланням на достовірні наукові роботи інших авторів, а на статтю громадської організації - Американської грунтової асоціації. Мені здається що все повинно бути навпаки. Всякі асоціації, народні фронти і "Грінпіс" повинні посилатися на думки академіків", - каже В. Дудка.

2. "Коли гектар землі заливається Раундапом" (це той самий "оранж", яким фірма Monsanto поливала лісу В'єтнаму)"

"Ліси В'єтнаму "агентом оранж" заливала не Monsanto, а американська армія. Але найголовніше в тому, що "агент оранж" не Раундап. І ніякого відношення до раундапу не має.

Та й не влаштував би американську армію Раундап - це системний гербіцид вельми тривалої дії - тільки через 10-14 днів бур'яни стають жовтими і ще довго потім стоять з пожовклим листям, мертвими, але не опалим. А американської армії була потрібна в джунглях дефоліація (швидке опадання листя). Тому вони використовували різні варіації на тему 2,4 Д (та сама "амінка", яку щосили виливають на свої поля фермери в тих країнах, де ГМО не вирощується зовсім)", - вважає експерт.

3. Від застосування Раундапа "гинуть всі рослини, гине ґрунтова флора, фауна, черви, все гине ..."

"Про загибель фауни, черв'яків і шахтарів - це гарячкове марення в чистому вигляді звичайно ж, але і в плані рослин це теж неправда. Є ряд бур'янів, стійких до гліфосату (діюча речовина Раундапа).

В Узбекистані наприклад, масово поширена сить кругла, яка дуже стійка до Раундапу. Та й дерева наші упевнено переносять звичайні дози раундапа, якими працюють по ГМО сої. На Херсонщині десятки тисяч гектар сої щорічно обробляється раундапом з літаком і тим не менше лісосмуги навколо цих полів живі і здорові", - запевняє В. Дудка.

4. "... Вбивають всі Раундапом і на цей убитий гектар вони висівають насіння гербіцидостійкої сої"

"Не після того висівається соя, а до того! Весь сенс вирощування ГМО сої в тому і полягає, що соя росте, бур'яни ростуть, обприскуємо поле - бур'ян загинув, а культурна рослина живо-здорово. Вносити Раундап до посіву сої фермер не стане, бо знає, що раундап не грунтовий гербіцид і бур'ян, після його застосування вже через тиждень почне відростати з нових насіння.

На звичайній, не ГМО-сої застосовуються важкі грунтові гербіциди з тривалою післядією. Агрономи добре знають, що після імазетапіру і на наступний рік більшість культур рости не буде.

Тоді як Раундап масово використовується восени попереднього року на паровому полі для викорінення многлетніх бур'янів під вирощування будь-яких культур без жодного післядії (не ГМО культур).

5. Метод генної інженерії не забезпечує абсолютної точності.

"Це дуже серйозне звинувачення, але істина пізнається в порівнянні. Які методи селекції на сьогодні точніше? Схрещування? Там взагалі все малопередбачуване - будь-які комбінації генів можливі. Індукований мутагенез? Це вже чистої води лотерея - після обробки випромінюванням або хімічними мутагенами виникають тисячі абсолютно нових орагнізма з абсолютно непередбачуваними властивостями.

Нічого точніше генної інженерії на сьогодні немає. І якщо академік вважає, що вирішувати можна тільки ті методи виведення нових сортів, які зі стовідсотковою точністю передбачать всю послідовність генів в ДНК нового організму, то тоді треба забороняти селекцію взагалі. Що, загалом, відбулося в Росії і в Україні і інших країнах екс-СРСР. Але не через заборони на дослідження, а через панування в науці таких ось "авторитетних академіків". Тому і купуємо насіння у Монсанто і Сингента, у Клоза і Піонера, Рійкцввана і Хайнца", - констатує В. Дудка.

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0