Спецвозможности
Новости

Визначено шляхи порятунку українських фермерів

06.07.2022
660
Визначено шляхи порятунку українських фермерів фото, иллюстрация
Маркіян Дмитрасевич

Незважаючи на війну, наші фермери провели весняну посівну кампанію та вже почали збір озимих. Цьогорічний врожай може становити понад 60 млн тонн, з яких необхідно буде експортувати 30-40 млн тонн, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, виступаючи на панельній дискусії на тему: «Сільське господарство та світова продовольча безпека» в рамках Ukrainian-Swiss Business Hub у м. Лугано, Швейцарія.  

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«Через знищення інфраструктури для зберігання та тимчасову окупацію в нас з 75 млн тонн потужностей для зберігання залишилось в розпорядженні зерносховищ лише близько на 60 млн тонн. До кінця жовтня дефіцит потужностей для зберігання зерна складатиме 10–15 млн тонн!», — зазначив він.

Маркіян Дмитрасевич наголосив, що неможливість експорту з України врожаїв минулого та цього року, зменшені посіви озимих спричинять подальше зростання цін. Це нанесе такий удар по світовій безпеці, не лише продовольчій, що його наслідки світ буде відчувати роками.

Під час дискусії Маркіян Дмитрасевич також розповів, як міжнародна спільнота може допомогти мінімізувати ці неминучі загрози.

«У найкоротшій перспективі для українських аграріїв та фермерів пріоритетними є два проекти. Перший — проект міжнародного фонду для придбання сільськогосподарської продукції в українських фермерів із подальшим експортом. Передбачається, що учасниками фонду будуть урядові організації та великі міжнародні компанії. Для українських аграріїв це дозволить отримати необхідний поточний капітал для посівних та збиральних кампаній сезонів цього та наступного років.

Другий проект — будівництво перевантажувальних транскордонних терміналів для зернових культур та рослинних олій. Їх основна ідея — перетин кордону продукцією через зернові конвеєри та трубопроводи для олій», — зазначив він.

Привабливими є також і середньострокові проекти, додав заступник міністра агрополітики. Наприклад, розвиток біоенергетики, адже Україна може виробляти близько 2 млрд м3 біометану, тому в перспективі можна збудувати понад 300 комплексів із переробки органічних відходів та силосу у біометан. А також збільшення обсягів переробки на 85 % — із поточного рівня в 20,1 млн тонн/рік до 38,8 млн тонн/рік.

Маркіян Дмитрасевич підкреслив, якщо цього не зробити, за неможливості реалізувати свою продукцію, а відповідно — за відсутності обігових коштів, високих цін на пальне, добрива та логістику, українські фермери не зможуть працювати над новим врожаєм.

Ключевые слова: Україна, АПК, воєнний стан

Интервью
Аномальная погода этой весной для предприятий, специализирующихся на производстве плодово-ягодной  продукции, стала катастрофой. Случилась она в ночь с 10 на 11 мая. Кроме морозов, стабильная
По мере того, как Украина выходит в мировые лидеры по экспорту меда, растет интерес к пчеловодству. В то же время пчеловоды жалуются на низкие рыночные цены. Вице-президент Союза пчеловодов Украины Владимир Дмитрук в этой ситуации советует... Подробнее

1
0