Спецможливості
Новини

Визначено претендентів на держпідтримку виноградарства, садівництва та хмелярства, - Мінагрополітики

25.04.2019
889
Визначено претендентів на держпідтримку виноградарства, садівництва та хмелярства, - Мінагрополітики фото, ілюстрація

3 квітня у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося третє у поточному році засідання комісії з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

На засіданні членами комісії було розглянуто 42 заяви суб’єктів господарювання на включення їх до Переліку претендентів на державну підтримку за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» у 2019 році.

Так, заявники виявили наміри закласти 2 280 га багаторічних насаджень та отримати державну фінансову підтримку – відшкодування до 80% нормативної вартості використаного садивного матеріалу. Зокрема, плануються посадки яблуні – 234 га, груші – 105 га, кісточкових культур (вишня, черешня, персик, слива) – 123 га, суниці – 83 га, лохини – 119 га, чорниці – 108 га, смородини – 179 га, малини – 37 га, жимолості – 50 га, горіха волоського – 209 га, ліщини (фундука) – 911 га, винограду –122 га.

Всього з початку року надійшло 88 заяв і включено до Переліку  87 заявників. Одному заявнику відмовлено у зв’язку з невідповідністю сортового складу насаджень вимогам законодавства.

Відповідно до вимог Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого постановою КМУ від 15.07.2015 року № 587, суб’єкти господарювання подають документи про обсяги виконаних робіт регіональним комісіям до 20 червня та до 20 листопада поточного року, а регіональні комісії забезпечують подання зведених відомостей до Мінагрополітики в терміни до 1 липня та 1 грудня поточного року. Після їх опрацювання та розгляду комісії Мінагрополітики здійснюється розподіл коштів.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее

1
0