Спецвозможности
Новости

Високо КЛААСні помічники

15.07.2008
884
Високо КЛААСні помічники фото, иллюстрация

Населення планети зростає досить швидко: щодня потрібно нагодувати 250 нових голодних ротиків. Але в більшості регіонів продуктів харчування недостатньо. Часто причиною є обмежена кількість сільськогосподарських угідь: 90% із них сьогодні вже обробляють. Тому, щоб одержати максимально можливий урожай, ми використовуємо найефективніші агротехнології, звертаємось до інновацій, нових технологій. Потрібно зберегти й потенційний урожай. Тож сільськогосподарське машинобудування стає одним із ключових напрямів для розв’язання глобальних проблем.
Фірма Claas як світовий лідер сільгоспмашинобудування — завжди на передовій у перегонах: нагодуємо весь світ. Уже понад 90 років Claas забезпечує аграріїв висококласною технікою та сервісним обслуговуванням. Філософія компанії базується на створенні техніки, яка не шкодила б родючості грунтів, а лише сприяла високим результатам. Для цього інженери працюють над технологіями, що зменшують тиск шин на поверхню, над оптимізацією процесу внесення засобів захисту рослин та добрив і розподілення насіння за допомогою електронних пристроїв.
Машини Claas збирають пшеницю у Франції і в Україні, заготовляють сіно — в Чилі та Бразилії, збирають цукрову тростину в — Зімбабве. Їх можна побачити на рисових полях Індії і Тайваню та України. На Claas group працюють 8 000 робітників, 70% із яких мешкають за межами Німеччини. Щоб підвищити доступність техніки в цілому на ринках Східної Європи та Російської Федерації зокрема, Claas інвестував 20 млн євро у будівництво комбайнового заводу в Краснодарі. Ці кошти можуть збільшитися до 30 млн, якщо справа розвиватиметься успішно. Claas також постачає комплектуючі для виробництва комбайнів в Україні.
Фірма Claas була й залишається сімейною. Справу батька, Хельмута Клааса, продовжує 32-річна донька Катріна. Вона здобула економічну освіту в Швейцарії. Нині є заступником голови ради засновників. Катріна запевняє, що повністю підтримує батькову філософію бізнесу, коли основними принципами є якість та інновації, партнерство та взаєморозуміння. Співробітники фірми почуваються членами однієї родини. Можливо, тому тут панує такий командний дух. Фірма Claas завжди намагалася бути лідером. Хельмут Клаас вважає: якщо ти хочеш бути лідером — залишайся на дистанції.
Щоб продемонструвати потенційним клієнтам і дистрибуторам новинки, вразити потужністю та продуктивністю машин, неподалік  Лейпціга, на базі ферми Хінсдорф, компанія Claas нещодавно провела серію Днів поля. Українській делегації поталанило разом із росіянами та чехами бути присутніми на “Шоу гігантів”, яке розпочалося під накриттям, а наступного дня продовжилося на полі. Вразила легкість, з якою виробляли свої “па” під супровід сучасних мелодій величезні трактори й комбайни. Нова модель тракторів Аxion 850 — це гігантська вантажопідйомність, діапазон постійної потужності понад 600 об./хв, 43-відсотковий запас крутного моменту та резерв потужності майже 30 к. с. Умонтовано також фронтальний підйомник, є кілька варіантів навіски та зчеплення робочих засобів. Діаметр шин на задніх колесах — майже 2,05 м та невелика вага на одиницю потужності гарантують невисокий тиск на грунт.
А система GPS та оптичне управління перетворюють роботу тракториста просто на відпочинок. Xerion 3300 має чотири величезні колеса діаметром близько 2,05 м, що забезпечує трактору максимальну площу опори і зменшує вірогідність пробуксовування. Рульове управління всіма колесами зберігає легкість маневру, мінімальний радіус повороту дорівнює 12 м — як для легкового авто. Маса трактора — 13 т, із яких баласт на передню вісь — усього 2 т. При цьому на польових роботах його рама витримує навантаження майже 30 т. Модель Xerion 3300 TRAC VC може крутити "головою" (тобто кабіною) на 180 градусів, що дає змогу виконувати різні технологічні операції рухаючись в обох напрямках з однаковою швидкістю, розширюючи таким чином його функціональні можливості.
Косарки. Для рентабельного скотарства, як відомо, потрібні чисті корми власного виробництва. Сlaas пропонує комплексний ланцюжок кормозаготівлі — від скошування до вивезення з поля. Саме цей ланцюжок ми побачили в польових умовах. Започатковує його самохідна п'ятисекційна косарка Cougar із робочою шириною 14 м. Тут — і якість зрізування, і копіювання рельєфу кожним органом окремо, інтенсивне плющення й акуратне складання у валки за допомогою Liner 3000. Прес-підбирач Variant 365 швидко й туго пресує в акуратні тюки з шириною захвату 2,10 м. Пілоту Формули-1 треба знати, що там за поворотом, тому в кабіні трактора встановлено пульт управління, який дає змогу контролювати процеси й досягати високої продуктивності. Для особливо важких умов у пригоді стане Variant 385. Сучасні прес-підбирачі Variant можна назвати універсальними, тому що вони здатні пресувати й сіно, і солому, і сінаж, і кукурудзу. Оригінальна плівка Сlaas має здатність розтягуватися на 82%. Чом би й не зекономити? Щоб швидко забрати тюки з поля, потрібно “запросити” телескопічні навантажувачі Scorpion, які можуть рухатися зі швидкістю 40 км/год.
Віками збирання врожаю було копіткою роботою: жали серпами, вручну в’язали снопи, зерно оббивали ціпами на току. В 60-ті роки минулого сторіччя з’явився комбайн MVD без кабіни. Він мав свої переваги: свіже повітря, але були й недоліки — забагато пилу. Потім з’вився Matador Gigant з бункером на 2690 л, продуктивністю 40 ц/год (на 10 га зерно можна було зібрати лише за півтора дня), двигун удвічі потужніший за MVD. І ось, нарешті, з’явився Lexion 600: ширина жатки — 9 м, лазерна система управління, центральний комп’ютер, що повністю контролює роботу. Cruis Pilot контролює швидкість руху залежно від умов та навантаження. Радіальний розподілювач — розкидання соломи на робочу ширину понад 9 м. GPS Pilot дає можливість контролювати місцеперебування комбайна кожні 15 хвилин, аби бути впевненим, що він працює на твоєму полі, а не на сусідському. Просто фантастика!
Біогаз, біодизель та етанол можна назвати джерелами нетрадиційної енергії першого покоління. Друге — базується на переробці та спалюванні енерговмісних рослин і деревини. Сlaas пропонує подрібнювач для деревини, який протягом 30 секунд величезну колоду ріже на маленькі чопки.


О. Сидоренко
Хінсдорф, Харзевінкель, Німеччина

Интервью
Богдан Духницкий, канд. экон. наук ННЦ «Институт аграрной экономики», аналитик компании «Бизнесгрупинвест», которая тесно сотрудничает с Ассоциацией «УКРСАДПРОМ»
Европейский рынок требует фруктов и ягод и скупает их по всему миру. При этом спросом пользуется не только сырье, но и переработанная продукция. По результатам 2016 года, 70% доходов из $ 148 млн
В феврале, как раз во время работы выставки «АгроВесна 2020», в Украину по приглашению проекта Киево-Могилянской бизнес-школы Ukrainian Food Valley приезжал бывший фермер, сенатор парламента Нидерландов, где он возглавляет Комитет по... Подробнее

1
0