Спецможливості
Новини

Вирощування технічних конопель в Україні відповідатиме світовій практиці

15.02.2024
672
Вирощування технічних конопель в Україні відповідатиме світовій практиці фото, ілюстрація

Україна змінює підхід до регулювання ринку технічних конопель, який має відповідати світовій практиці та законодавству ЄС. Тепер фермеру, який обробляє декілька гектарів конопель, не потрібна ліцензія, не потрібно проходити «три кола пекла» в МВС, ВОЗ та Держлікслужбі. Потрібно лише задекларувати свою посівну площу. У свою чергу Держлікслужба має вибудувати собі ергономічну модель, за якої буде можливість проїхатись по всіх фермерах і взяти на лабораторний аналіз суцвіття.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zn.ua.

Нагадаємо, що 13 лютого президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №7457 «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності».

Технічні сорти конопель будуть і надалі вирощуватися на відкритих площах як сільгосппродукція, а от медичні сорти – вже в теплицях.

За словами керівного партнера компанії ViteoHemp, яка виробляє з конопель батончики, олію та протеїн, Олександра Дойнікова, де-факто навесні фермер, не маючи ліцензії, може сіяти коноплі.

«Де-юре закон вступить в дію через 6 місяців, тому я б рекомендував фермерам в перший рік все-таки самим не сіяти коноплі, а співпрацювати з такими компаніями, як наша, щоб принаймні гарантувати якість урожаю та збут», – сказав він.

Раніше фермерам було дозволено вирощувати технічні сорти конопель із вмістом ТГК менше ніж 0,08% (до прикладу, у країнах ЄС допустимий відсоток ТГК для технічних сортів складає 0,2%, у США — 0,3%, у Швейцарії — 1%). Тепер норма вмісту піднялася до рівня не вище 0,3% — для промислових цілей.

Дойніков зазначає, що в Україні зараз великий дефіцит конопель, але, крім харчової промисловості, їх можна використовувати в багатьох інших галузях.

«Зараз є запити йти в целюлозу, пластик відходить на другий план. Ви лише уявіть: щоб виробити картон із целюлози, дереву потрібно рости 20 років, а коноплі точно такий самий обсяг з гектара можуть давати щороку», — оцінює він перспективність.

Крім іншого, конопля — це культура, яка допоможе фермеру в сівозміні, відновить ґрунт. Звісно, є свої нюанси, але коноплі взагалі невибаглива культура.

Ключові слова: технічні конопелі

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0