Спецможливості
Новини

Ветерани-аграрії хочуть об’єднатися та лобіювати свої інтереси

23.12.2020
707
Ветерани-аграрії хочуть об’єднатися та лобіювати свої інтереси фото, ілюстрація

Розвиток бізнесу в сільській місцевості цікавить ветеранів російсько-української війни, але є суттєва проблема — земля.

Отримати свої 2 га дуже складно в будь-якому куточку України, говорили всі учасники під час онлайн-форуму «Ветеранський агробізнес».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uhbdp.org.

У 2020 році в рамках AgroReAdapt СОК учасників бойових дій «Оберіг-Агро», що працює на території Доманівської та Мостівської ОТГ у Миколаївській області, отримав фінансування на будівництво теплиць та лінії для брикетування.

«Ми допомагаємо нашім клієнтами стартувати та організувати бізнес, ефективно його вести, налагодити збут продукції», — розповів керівник проєкту AgroReAdapt Володимир Терновський.

Заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко під час Форуму наголосив, що зараз більше 400 тисяч ветеранів російсько-української війни, проблема працевлаштування — одна з найгостріших.

«Можна багато разів направляти на психологічну реабілітацію, але якщо немає достойної роботи, то це не дасть результату, — сказав Олександр Терещенко. — Вкрай важливо, щоб люди мали можливість жити достойно, заробляти. Особливо ця проблема є серйозною у сільській місцевості. Ми працюємо над тим, щоб ветерани та ветеранки могли отримувати саме ту професію, яка їм потрібна. На цю програму на 2021 рік виділено 20 млн грн. Ми в кожній області маємо представників, звертайтесь!»

Командувач української добровольчої армії Дмитро Ярош подякував усім людям, які допомагають учасникам бойових дій на сході України та надають їм шанс та перспективу.

Олена Піскун, директор Департаменту АПР Миколаївської ОДА, закликала представників місцевих органів підтримати ветеранів, допомогти їм отримати у користування землі, на яких вони зможуть вести аграрний бізнес. Вона вважає, що цей крок буде потужним поштовхом для розвитку бізнесу в сільській місцевості та громад.

Про те, як втілювався проєкт AgroReAdapt, розповіли Володимир Федоренко, голова СОК «Оберіг-Агро» та Степан Ковальчик, член правління СОК «Оберіг-Агро».

«Навчання — це той пункт, до якого я дуже легковажно відносився. З власного досвіду зараз, через 4 місяці я розумію, що навчання — це основа, без нього нічого не буде, навіть якщо тобі дали грант. Якщо ти не вмієш з цим працювати — все, крапка. Я навіть ніколи не думав, що таке колись скажу», — каже Степан Ковальчик.

Цікавим досвідом свого ветеранського бізнесу ділилися ветерани з різних куточків України.

Лариса Микитьон, керівник проєкту Veterano Service закликала усі ветеранські бізнеси приєднуватися до їхньої платформи, яка працює під гаслом «Свій до свого по своє». Зараз на сайті представлено вже понад 240 ветеранських бізнесів. Також проект Veterano Service допомагає ветеранам складати бізнес-плани.

Ірина Купрієвич, підбиваючи підсумки форуму, зазначила, що проєкт AgroReAdapt починався з ініціативи хлопців — членів кооперативу «Оберіг-Агро», закликала ветеранів війни брати ініціативу у свої руки.

Приклад «Оберіг-Агро». У чоловіків була впевненість в тому, що після повернення з війни, вони хочуть жити на своїй землі та побудувати краще життя для своїх родин. Почали шукати можливість, вийшли на Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, відвідували заходи проєкту. Виникла ідея об’єднатися для вирощування овочів. Звернулися до фонду «ЛАСКА» та проекту UHBDP. Консультанти допомогли написати заявку — члени кооперативу виграли грант. Розповіли місцевій владі про свої плани та отримали підтримку від громади, а також від місцевого бізнесу.

Якщо є бажання працювати, треба шукати можливості!

Інтерв'ю
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0