Спецможливості
Новини

Найважливіше завдання земельної реформи в Україні — уникнути концентрації землі в одних руках, вважає посол Франції

17.12.2019
845
Найважливіше завдання земельної реформи в Україні — уникнути концентрації землі в одних руках, вважає посол Франції фото, ілюстрація

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен вважає, що полеміка щодо земельної реформи в Україні занадто концентрується на питанні, чи допускати іноземців до придбання землі, але в недостатній мірі фокусується на питанні, як уникнути надмірної концентрації земель в одних руках.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Якщо дозволите, у мене склалося враження, що на сьогодні в Україні полеміка дещо занадто концентрується на питанні, чи допускати іноземців до придбання землі, але в недостатній мірі фокусується на питанні — найважливішому, на мій погляд, — як уникнути надмірної концентрації земель в одних руках. Адже якщо, врешті-решт, буде ухвалено модель із недостатнім ступенем регуляції, це зіграє на користь певних потужних акторів, які майже нескінченно зможуть нарощувати своє володіння земельними активами", — сказав посол.

Одночасно він застеріг, що результатом цього процесу буде подальше поступове спустіння сільської місцевості й перетікання наявних там багатств до великих власників.

"Немає якоїсь готової моделі: в будь-якому разі йтиметься про суверенне рішення України, яке вона прийме в цьому питанні", — наголосив де Понсен.

Голова диппредставництва навів як приклад модель земельного ринку у Франції, яка забезпечує вільний продаж і придбання землі, але одночасно виконує функцію регулювання земельного ринку.

 

Інтерв'ю
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0