Спецможливості
Новини

В "Укрсадпромі" знають, як зробити прорив в експорті яблук

11.11.2016
1332
В "Укрсадпромі" знають, як зробити прорив в експорті яблук фото, ілюстрація

Україна може потіснити конкурентів з постачання яблук на ринках зі спрощеною процедурою сертифікації, а Європу "завоювати" цінами. Таку думку висловив UBR.ua Дмитро Крошка, голова асоціації "Укрсадпром", передає propozitsiya.com.
За його словами, прорив в експорті українських яблук можливий за рахунок країн, де спрощена процедура визнання сертифікатів та інших фітосанітарних вимог. Найбільший інтерес, з цієї точки, викликають Китай, Індія, В'єтнам, Мексика, Малайзія та Південна Корея. Планується, що ринок В'єтнаму буде відкритий вже до кінця цього року.
При цьому Д.Крошка зауважив, що Україна могла би закрити весь обсяг імпорту Південної Кореї або ОАЕ, але в багатьох країнах навіть не підозрюють, що країна може виробляти якісні фрукти.
Також голова "Укрсадпрому" висловив думку, що Україна може захопити ринок в Європі, пропонуючи конкурентну ціну при аналогічній, а часом і кращій якості вітчизняних яблук. Якщо польські яблука продаються в Європі по 500 дол./т, італійські - по 1000 дол./т, то українські поставляються в середньому по 210 дол./т.
За даними ДФС, експорт українських яблук за 8 місяців 2016 р. виріс до 7,8 тис. т - на суму майже 1,8 млн дол. За аналогічний період 2015 р. українські садівники експортували 0,46 тис. т яблук на суму 89 тис. дол. Тобто, поставки зросли приблизно в 20 разів, як в кількісному, так і в грошовому вираженні.
Станом на 1 жовтня 2016 р. Україна експортувала 98 тис. т фруктів, що на 38% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 р.
Протягом липня-вересня 2016 р. Україна експортувала яблука на ринки Білорусі, Молдови, Грузії, Румунії, Індонезії та ін. країн. До Австрії була відвантажена пробна партія в 400 т органічних яблук, а у Лівію - близько 100 т яблук сорту "Гала".

<

Інтерв'ю
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее