Спецможливості
Новини

В UkrLandFarming розповіли про «чорні діри» та інші схеми крадіжок

20.10.2017
1477
В UkrLandFarming розповіли про «чорні діри» та інші схеми крадіжок фото, ілюстрація
На сьогодні агрокомпанії в своїй роботі стикаються з безліччю варіантів і варіацій крадіжок

На сьогодні агрокомпанії в своїй роботі стикаються з безліччю варіантів і варіацій крадіжок. Про схеми злодійства, виявлені у компанії UkrLandFarming, розповів заступник керівника Управління інформаційних технологій компанії Володимир Бабій, пише propozitsiya.com.

У 2015 році в холдингу виявили цікаву систему махінацій: механізатори знайшли «чорну діру» в комбайнах, причому різних марок.

«Комбайн можна вимкнути та вивантажити без подачі живлення на вивантаження. Задіявши механічну частину, гачком зачепити паз на вивантаження і вивантаження вмикається. В обхід соленоїда можна увімкнути вивантаження. Цю проблему ми перекрили датчиками контролю обсягу. Коли бункер падає без вивантаження, зрозуміло, що зерно зсипається не в ту машину», - розповів В. Бабій.

Ще одна хитрість злодіїв - з'їзди з маршруту з метою висипання зерна.

«У нас заборонено з'їжджати з вантажем, де б ти не був. Дозволено заїжджати тільки на заправку», - підкреслив експерт.

За його словами, на з'їздах зсипають від 50 кг до 5 т. Останній приклад: використовуючи насосні труби, з машини висмоктали 5 т кукурудзи за 4 хвилини.

Також нечесні на руку працівники часто застосовують схему передачі трекерів у легковий автомобіль.

«При передачі приладу в легковий автомобіль з машини зникло 4 т сої. Під час короткої зупинки трекер «засинає», потім прокидається з іншою напругою. Знову зупинка - трекер повертається до звичного напруги. По маршруту рухається не ваша вантажівка, а інша або легковий автомобіль. Був варіант, коли трекер вийняли з прикурювача на швидкості 40 км/год», - ділиться досвідом фахівець.

За його словами, охорона або служба безпеки не допоможуть уберегтися від крадіжок, особливо, коли молотять такі культури, як кукурудза, соняшник.

«Чим більше спокуса, тим більше людей в долі. Водій, везе 60 т насіння, фактично має за спиною 500- 600 тис. грн. Скидаючи 3-4 т, він заробляє 10 тис. Тому потрібна незалежна від людини система. Контроль, який забезпечують GPS-навігатори, потрібно використовувати повністю, а саме: порівнювати, що культивували, сіяли, збирали. Якусь частину врожаю без відома агронома і служби безпеки можуть прибрати конкуренти, можливо, навіть випадково», - говорить він.

Щоб запобігти нечесним схемам, у компанії звіряють дані з посіву, використання ЗЗР та обмолоту. Для надійної роботи кожен прилад потрібно калібрувати. У UkrLandFarming намагаються застосовувати сенсори, що вимагають калібрування тільки 1 раз в рік.

«Коли за цим стежать, люди бояться», - підсумував В. Бабій і додав, що всі можливості для крадіжки компанія поки не закрила.

Більше інформації - в статье.

Ключові слова: АПК, воровство

Інтерв'ю
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0