Спецможливості
Новини

В Україні спостерігають рекордну кількість нелегального хліба

14.08.2018
1213
В Україні спостерігають рекордну кількість нелегального хліба фото, ілюстрація

Найбільші виробники хлібобулочних виробів України заявили про критичне зростання частки тіньового ринку: за їхніми оцінками, кожна третя буханка хліба э нелегальною, передає propozitsiya.com, посилаючись на інформацію прес-служби Всеукраїнської асоціації пекарів.

Глава Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда в інтерв'ю журналістам розповів, що в Україні спостерігається засилля тіньових виробників хліба. Також він додав, що тільки близько 30% хлібобулочних виробів країни є сертифікованими.

Це означає, що інші 70% - тіньові виробники, які формують свій ринок сировини і здійснюють весь процес закупівлі і виробництва нелегально. «На сьогоднішній день вже дві треті ринку хлібобулочних виробів знаходиться в тіні, при тому, що ще кілька років тому статистика була протилежною», - відзначають виробники-хлібобулочники.

На даний момент виникла серйозна проблема, перш за все, для споживачів, але держава не поспішає вживати заходів, підкреслив Череда.

"Боротися з нелегальною продукцією потрібно за рахунок обов'язкової сертифікації виробництва, тому що зараз приватні підприємці можуть випускати продукти харчування незрозуміло, на якому обладнанні, і незрозуміло, якими руками", - вважає президент Всеукраїнської асоціації пекарів.

"Легальним великим виробникам хлібобулочних виробів нереально боротися з тими, хто не платить всі податки, а зарплату видає в конвертах. Вони можуть собі дозволити демпінгувати і відбирати таким чином частку ринку, - говорять експерти. - Втім, влада сама не зацікавлена в боротьбі з "сірими" схемами на ринку хліба».

"Найчастіше такі схеми дозволяють уряду і місцевим адміністраціям регулювати зростання цін на хліб для населення", - відзначає керівник аналітичного департаменту консалтингового агентства "AAA" Марія Колесник.

Нещодавно ЗМІ почали поширювати інформацію про подорожчання хліба на 30%, але експерт вважає, що для цього немає ніяких підстав. Хлібобулочна продукція дорожчає в рамках інфляції, тому не варто побоюватися різких цінових стрибків.

Інтерв'ю
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0