Спецможливості
Новини

В Україні зростає попит на заморожену смородину

19.07.2022
694
В Україні зростає попит на заморожену смородину фото, ілюстрація

Основну частину готової продукції зі смородини український виробник замороженої продукції Tevitta реалізовує на внутрішньому ринку, оскільки дана ягода користується попитом серед українців. Минулого року лише незначна частина була відправлена на експорт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«Ми вже тиждень як розпочали прийом та переробку ягоди смородини. Сезон залежить від того, як швидко ягода дозріває, до нас надходять зараз більш ранньостиглі сорти, попередньо — сезон триватиме до кінця липня», — про це в межах проєкту «Академія Ягідництва» розповіла начальник відділу стандартизації та якості заводу бренду Tevitta Валентина Гуліна.

Відзначається, що найбільше смородину вирощують у Рівненській, Волинській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Валентина Гуліна зауважує, що прийом ягоди на завод відбувається у пластмасових ящиках, до 7 кг в одному.

«Ми не прив’язуємось до розміру ягоди, приймаємо всі. Вже у готовому продукті ділимо ягоду на сорти, ми випускаємо А класу».

Комахи чи захворювання у ягоді не допускаються. Вона має бути чистою, однорідною. Відсоток недозрілої не має перевищувати 5-7%, зеленої — до 3%, підсушеної — 2-3%.

Процес заморожування відрізняється, наприклад, від вишні. Це все відбувається у холодному цеху з мінусовою температурою, де здійснюється повне очищення вже замороженої ягоди від плодоніжок чи листочків.

Смородина інспектується та проходить оптичне сортування, де відокремлюються недозрілі ягоди. Далі фасується у транспортну упаковку, маркується та відправляється на зберігання.

Інтерв'ю
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0