Спецможливості
Новини

В Україні зростає експортний попит та закупівельні ціни на пшеницю

07.05.2024
335
В Україні зростає експортний попит та закупівельні ціни на пшеницю фото, ілюстрація

На світових біржах триває спекулятивне зростання цін на пшеницю, оскільки трейдери вважають погоду не сприятливою для посівів, хоча у більшості країн – експортерів погодні умови досить добрі, і лише в окремих районах існує дефіцит опадів, який компенсується низькими температурами.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Темпи сівби, що перевищують торішні, та прогнози опадів мали б знизити вплив спекулятивних чинників, але, імовірно, це швидше зроблять експерти USDA, які наприкінці тижня оприлюднять прогнози урожаю на 2024/25 МР.

Пшеничні котирування за три тижні виросли на 12,3-15,4%, зокрема вчора – на 1,5-4,4%, проігнорувавши дані про покращення посівів, високі темпи сівби та скорочення експорту у США.
Україна у 2023/24 МР (станом на 6 травня) експортувала 16 млн т пшениці, що на 9,6% перевищує торішні темпи. До кінця сезону може бути відвантажено ще 2 млн т.

На тлі підвищення світових цін в Україні продовжує зростати експортний попит та закупівельні ціни на пшеницю. За тиждень ціни на фуражну пшеницю виросли на 100-200 грн/т до 7300-7500 грн/т або 163-166 $/т, а на продовольчу – на 100-200 грн/т до 7950-8100 грн/т або 178-185 $/т з доставкою до портів Чорного моря. Ціни на пшеницю нового урожаю знаходяться на такому ж рівні, тому фермери активно продають запаси на тлі сприятливої для посівів погоди.

Найближчими днями у США, Європі, Україні та рф очікується покращення погоди, що дозволить прискорити сівбу ярої пшениці та сприятливо вплине на посіви. Це посилить тиск на котирування нового урожаю, які зараз на 5-20 $/т перевищують ціни на старий урожай.

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0