Спецможливості
Новини

В Україні знижуються ціни на соняшник на тлі невизначеності на ринку олії

23.12.2021
1019
В Україні знижуються ціни на соняшник на тлі невизначеності на ринку олії фото, ілюстрація

Цього тижня закупівельні ціни на соняшник в Україні та Росії продовжили опускатися під тиском падіння цін на рослинні олії, навіть попри дефіцит пропозицій з боку виробників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

В Україні ціни на соняшник з олійністю 48-50% з понеділка впали на 200-500 грн/т до 18500-19500 грн/т (597-628 $/т без ПДВ) з доставкою на завод. Переробники вже придбали потрібні на найближчий місяць запаси сировини, і очікують активізації продажів у новому році. Проте тоді ціни на соняшник формуватимуться відповідно до вартості соняшникової олії.

В Росії, за даними агенції СовЕкон, середня ціна на соняшник цього тижня знизилася на 900 руб/т до 35850 руб/т (485 $/т без ПДВ). Минулого тижня переробники опустили ціни на 1-2 тис руб/т, а деякі на 3 тис руб/т в очікуванні подальшого зниження цін на олію.

Ціни пропозицій, за оцінками експертів, також знизилися, проте незначно, оскільки виробники стримують продажі, сподіваючись на активізацію закупівель виробниками в новому році на тлі невисоких запасів.

Ціни на соняшникову олію минулого тижня опустилися на 80-100 $/т до 1280-1295 $/т FOB під тиском різкого падіння цін на пальмову та соєву олію.

«Котирування підтримує спекулятивне зростання цін на сою, оскільки трейдери напередодні тривалих вихідних активно купують ф’ючерси, побоюючись можливого зниження прогнозів рекордного врожаю сої в Аргентині та на півдні Бразилії через дефіцит опадів», — стверджують аналітики.

Експерти очікують подальшого зниження закупівельних цін на соняшник на тлі невизначеності на ринку соняшникової олії, особливо з огляду на посилення карантинних обмежень в Європі та Азії.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0