Спецможливості
Новини

В Україні масово гинуть бджоли: як цю проблему вирішують в Німеччині

02.09.2018
1236
В Україні масово гинуть бджоли: як цю проблему вирішують в Німеччині фото, ілюстрація

Вимирання бджіл відзначають не тільки в Україні, це є світова тенденція, пише propozitsiya.com, посилаючись на портал Сегодня.ua.

В Україні масово гинуть бджоли - за оцінками Об'єднання бджолярів, тільки в травні-червні цього року в країні загинуло до 40 тисяч бджолиних сімей. Через це, за найскромнішими підрахунками, українська економіка втратила 50 мільйонів гривень.

Вимирання бджіл - це світова тенденція. Однією з головних причин фахівці називають пестициди, якими обробляють поля. А ось в Німеччині порятунок бджіл - це системна державна програма. У німецьких мегаполісах обертів набирає міське бджільництво. Як же німці рятують бджіл?

Насипи землі і каміння, сухі дерев'яні колоди, зарості з польових квітів - це двір берлінської п'ятиповерхівки. Може здатися, що територію запустили - але насправді такий ландшафт тут створили спеціально для популяції диких бджіл.

Вся ця бджолина інфраструктура - справа рук Корини Хельцер. Вона - біолог і засновниця міського руху "Берлін гуде". Корина закликає жителів німецької столиці розводити бджіл і сприяти їхньому збереженню. Зараз проект Корини фінансує німецький уряд.

Дикі бджоли, як і всі дикі тварини в Німеччині, охороняються законом, а умисне їхнє знищення або пошкодження бджолиних гнізд карають штрафом від п'яти тисяч євро.

Однак, німці дбають не тільки про диких бджіл, а й про медоносних. Міське бджільництво в Берліні процвітає - вулики встановлюють на дахах житлових будинків, офісів, готелів, держустанов і музеїв.

Навіть в Берлінському соборі - однієї з головних визначних пам'яток Німеччини, - під куполом живе близько 30 тисяч бджіл. Уве Березень - шкільний учитель і за сумісництвом - штатний бджоляр Берлінського собору. У його господарстві - два вулика. З кожного щорічно збирає до 40 кілограмів меду.

Нещодавно в одному з супермаркетів німецького міста Ганновер провели експеримент - на день прибрали продукти, у виробництві яких задіяні бджоли. В результаті магазинні полиці спорожніли наполовину.

Так німцям пояснюють простий закон природи: не стане запилювачів - зникнуть овочі, фрукти, сільгоспкультури. Про бджіл згадали навіть в коаліційній угоді німецького уряду, підписаній на початку цього року. Зокрема, Німеччина підтримала рішення Євросоюзу і заборонила неонікотиноїди - пестициди, якими можна обробляти поля, але які шкодять бджолам.

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее

1
0