Спецможливості
Новини

В Україні масово гинуть бджоли: як цю проблему вирішують в Німеччині

02.09.2018
1456
В Україні масово гинуть бджоли: як цю проблему вирішують в Німеччині фото, ілюстрація

Вимирання бджіл відзначають не тільки в Україні, це є світова тенденція, пише propozitsiya.com, посилаючись на портал Сегодня.ua.

В Україні масово гинуть бджоли - за оцінками Об'єднання бджолярів, тільки в травні-червні цього року в країні загинуло до 40 тисяч бджолиних сімей. Через це, за найскромнішими підрахунками, українська економіка втратила 50 мільйонів гривень.

Вимирання бджіл - це світова тенденція. Однією з головних причин фахівці називають пестициди, якими обробляють поля. А ось в Німеччині порятунок бджіл - це системна державна програма. У німецьких мегаполісах обертів набирає міське бджільництво. Як же німці рятують бджіл?

Насипи землі і каміння, сухі дерев'яні колоди, зарості з польових квітів - це двір берлінської п'ятиповерхівки. Може здатися, що територію запустили - але насправді такий ландшафт тут створили спеціально для популяції диких бджіл.

Вся ця бджолина інфраструктура - справа рук Корини Хельцер. Вона - біолог і засновниця міського руху "Берлін гуде". Корина закликає жителів німецької столиці розводити бджіл і сприяти їхньому збереженню. Зараз проект Корини фінансує німецький уряд.

Дикі бджоли, як і всі дикі тварини в Німеччині, охороняються законом, а умисне їхнє знищення або пошкодження бджолиних гнізд карають штрафом від п'яти тисяч євро.

Однак, німці дбають не тільки про диких бджіл, а й про медоносних. Міське бджільництво в Берліні процвітає - вулики встановлюють на дахах житлових будинків, офісів, готелів, держустанов і музеїв.

Навіть в Берлінському соборі - однієї з головних визначних пам'яток Німеччини, - під куполом живе близько 30 тисяч бджіл. Уве Березень - шкільний учитель і за сумісництвом - штатний бджоляр Берлінського собору. У його господарстві - два вулика. З кожного щорічно збирає до 40 кілограмів меду.

Нещодавно в одному з супермаркетів німецького міста Ганновер провели експеримент - на день прибрали продукти, у виробництві яких задіяні бджоли. В результаті магазинні полиці спорожніли наполовину.

Так німцям пояснюють простий закон природи: не стане запилювачів - зникнуть овочі, фрукти, сільгоспкультури. Про бджіл згадали навіть в коаліційній угоді німецького уряду, підписаній на початку цього року. Зокрема, Німеччина підтримала рішення Євросоюзу і заборонила неонікотиноїди - пестициди, якими можна обробляти поля, але які шкодять бджолам.

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко… Однак наші співрозмовники,... Подробнее

1
0