Спецможливості
Новини

В Україні кількість цукрозаводів може скоротитися вдвічі

16.06.2017
1509
В Україні кількість цукрозаводів може скоротитися вдвічі фото, ілюстрація
Українським виробникам доведеться зіткнутися з жорстокою конкуренцією з боку європейських виробників цукру

У найближчі рік-два сектор цукрового виробництва України чекають значні зміни, що пов'язано зі скасуванням Європейським Союзом квот на цукор з 1 жовтня 2017 року. Такі прогнози робить комерційний директор «УкрАгроКом» Павло Фесюк, пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Експерт пояснив, що зі скасуванням квот на цукор очікується, що виробництво цукру в ЄС збільшиться з 13,5 млн т в рік до 16 млн т на рік. Деякі експерти прогнозують навіть 18-19 млн т в рік.

«Європа почне шукати нові ринки для збуту свого цукру - і Україна перша в цьому списку. Йдеться про якісний і дешевий цукор: сектор цукрового виробництва в Європі дотується і є високоефективним. Тобто українським виробникам доведеться зіткнутися з жорстокою конкуренцією з боку європейських виробників цукру», - зазначає він.

На думку експерта, з приходом на український ринок європейського цукру відбудуться значні зміни. Йдеться як про скорочення посівних площ в Україні, особливо в південних регіонах, так і про укрупнення вітчизняного ринку.

«У 2016 році в Україні працювали 42 цукрових заводи. За нашими прогнозами, їх кількість може зменшитися вдвічі. Ті виробники, які залишаться на ринку, змушені будуть підвищувати якість і продуктивність виробництва. Це стане можливим завдяки технологічному переоснащенню і переходу в виробництві з природного газу на альтернативні джерела енергії», - повідомив П. Фесюк.

За його словами, частина виробників переорієнтується на виробництво біоетанолу.

Також експерт повідомив, що група компаній «УкрАгроКом» планує вкласти близько $1 млн інвестицій в «Олександрійський цукровий завод».

Довідка

Починаючи з 2007 року ЄС ввів реформи, щоб уникнути перевиробництва цукру. На той момент виробництво цукру в Європі перевищувало внутрішнє споживання майже на 2 млн т на рік, а вартість цукру в країнах ЄС була вища за вартість очерету. Тобто рентабельність виробництва цукру була дуже низькою. Саме з цією метою ЄС і ввів квоти на цукор.

Як результат, за 10 років підвищеної конкуренції, за даними Європейської асоціації виробників цукру (EASP), в Європі були закриті 83 заводу, а це 40% від їх загальної кількості. Інші заводи були переоснащені, їх ефективність зросла в рази, а обсяг виробництва цукру значно зменшився. Потреба в квотах відпала.

Крім того, скасування квот означає, що експорт цукру з ЄС більше не буде обмежуватися вимогами СОТ щодо експорту не більше 1,3 тис. т цукру на рік.

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0