Спецможливості
Новини

В найближчі кілька місяців світові ціни на зерно будуть знижуватись, — експерт

03.02.2023
1410
В найближчі кілька місяців світові ціни на зерно будуть знижуватись, — експерт фото, ілюстрація

На світовому ринку спостерігається тенденція до нарощування стратегічних запасів – основні імпортери активізували закупки пшениці на фоні геополітичної нестабільності, все частіших посух в основних зерновиробничих регіонах світу та наслідків епідемії коронавірусу, вважає аналітик зернового ринку Марина Маринич.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на UkrAgroConsult.

Збирання нового врожаю в Південній півкулі добігає кінця – в Аргентині збиральна кампанія вже офіційно завершилась, в Австралії – ще триває (дощі на південному сході трохи уповільнюють процес).

Деякі гравці намагаються вплинути на ціни, роблячи акцент на незадовільній якості та зменшенні частки продовольчого зерна в австралійському врожаї внаслідок надмірного зволоження ґрунту, але не треба забувати, що на експорт в основному йде пшениця з Західної Австралії, де сума опадів впродовж дозрівання пшениці була ближче до норми.

Зазвичай в цей період відбувається сезонне зниження ціни на світовому ринку. Новий виток росту, як правило, настає в квітні, на фоні поступового скорочення запасів старого врожаю та під впливом потенційно можливого погіршення погодних умов для нового врожаю озимої пшениці в країнах Північної півкулі.

Враховуючи те, що багато імпортерів вже створили суттєві запаси пшениці і пропозиція з боку рекордних врожаїв Австралії та росії все ще достатня, можна очікувати на збереження тренду скорочення цін впродовж найближчих кількох місяців, якщо не виникне нових ризиків (в першу чергу – геополітичних).

Ключові слова: ціни на зерно

Інтерв'ю
Зернозбиральні комбайни — це спеціалізовані сільськогосподарські машини, які щороку мають відносно невелике часове вікно для використання, але навіть й за такої умови вони є ключовими машинами у сільському господарстві. Від їхньої... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0