Спецможливості
Новини

У Мінекономрозвитку відреагували на суїцид фермера в Одеській області

13.05.2020
1745
У Мінекономрозвитку відреагували на суїцид фермера в Одеській області фото, ілюстрація

Фермер на Одещині вкоротив собі віку через збитки та борги, спричинені посухою та загибеллю всього врожаю. Несприятлива погода знищила озимі й висушила вже цьогорічні посіви. Аграрії зазнають мільйонних збитків. Іще місяць тому жителі Бессарабії офіційно зверталися до держави по допомогу. Але їх не почули.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

На полі Володимира Шкурини випалена земля. Такий вигляд має майже сто відсотків нив української Бессарабії. Найсильніша посуха сторіччя знищила посіви та сподівання. Не буде пшениці, ячменю, ріпаку й гороху. Фермер у відчаї, але тримається. А от його сусід не витримав.

"Один із нас – тих, хто робив цю роботу, нерви не видержали. Налоги – плати, люди вже говорять "нас не цікавить, де ви будете брать, а ви з нами повинні розрахуватися", зарплату треба платить і кредити", – пояснює Влодимир.

У загиблого Володимира Сердюченка було 150 гектарів орендованої землі. Він уклав у неї мінімум 750 тисяч гривень. Вкладав свої гроші й позичав. А ще мав виплатити односельцям за паї. Тобто, був винен близько мільйона гривень. 66-річний фермер не знайшов виходу, і з відчаю наклав на себе руки.

У кожен гектар цього поля вкладено від п'яти до дев'яти тисяч гривень: обробка, посівний матеріал, добрива, пальне тощо. Ці гроші цього року фермери просто закопали в землю. Жодної віддачі з них не буде. Вони навіть провели експеримент – копали до вологої землі. Вийшла яма людині до пояса. Усе що вище – висушене на порох.

"Два роки тому почалась дуже велика засуха уже два роки в нас випадає менше 40% кліматичної норми", – розповідає меліоратор Михайло Шкурина.

У Бессарабії від засухи постраждали сотні дрібних та середніх фермерських господарств. Іще місяць тому до центральної влади звертались місцеві і депутати одеської обласної ради. Просили визнати ситуацію надзвичайною, а аграріям – надати допомогу з Державного резервного фонду та надати податкові пільги. Відповіді від Києва не отримали.

"Кредитні програми пільгові не допоможуть в цій ситуації. Ми просимо у держави на беззворотній основі субсидію тим фермерам, які постраждали від посухи", – говорить голова Кілійської міської ради Павло Бойченко.

Із запитаннями, чому не було реакції на благання фермерів Бессарабії, і що керівництво держави робитиме далі, ТСН звернулася до Кабміну. Там заявили, що звернення фермерів Одещини за місяць до них так і не дійшло. А аграріям рекомендують протягом тижня надіслати документи про збитки, щоб передати їх до Кабміну.

"Тоді відбудеться засідання регіональної комісії та всі ці документи передають до Кабміну для розгляду і виділення коштів з Резервного фонду", – пояснив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

У Кілійському районі Одещини фермери рахують свої збитки вже не перший день. Але, кажуть, сподіватися можуть лише на безповоротні субсидії з Державного резервного фонду, а не на кредити, бо боргів у них і без того аж за край. 

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0