Спецможливості
Новини

В Києві відбулась підсумкова річна конференція, присвячена горіху

09.12.2017
1659
В Києві відбулась підсумкова річна конференція, присвячена горіху фото, ілюстрація
Віктор Шеремет, заступник міністра агрополітики

7 грудня в Києві відбулася підсумкова річна конференція, присвячена горіховій галузі, на тему «Найсучасніші новації в створенні рентабельних горіхових садів. Новітні агротехнології, сорти, економіка», передає propozitsiya.com.
Організатором конференції виступила Українська горіхова асоціація, а генеральним інформаційним партнером – журнал «Пропозиція». Вирощуванням горіхів зараз захопилося чимало аграріїв, так що Україна стала найбільшим у Європі експортером цього продукту. І це при тому, що 99% з вирощених у цьому році 106-108 тис. т. волоського горіха дали дрібні виробники. Як виявилося, серед них – і заступник міністра агрополітики, а донедавна фермер Віктор Шеремет, котрий, виступаючи на відкритті конференції, повідомив, що й сам посадив у своєму господарстві півгектара горіха. До того ж горіхівництво в Україні представлене вже не тільки волоським горіхом.
Починається промислове вирощування фундука (культурної ліщини), щоправда, для
кондитерських потреб поки що всі обсяги цього продукту імпортуються. На півдні Херсонської, Одеської й Миколаївської областей пробують вирощувати мигдаль. А нещодавно Україні запропонували вирощувати їстівний каштан, обіцяючи на перших порах викуповувати увесь вирощений урожай.
Однак ті, кого зростання цін на волоський горіх у попередні роки надихнуло на промислове вирощування цієї культури, зіткнулися в процесі вирощування з багатьма проблемами, які й обговорювалися на конференції. Наприклад, голова ФГ «Єфрем»
(Барський р-н Вінницької обл.) Іван Юкал торкнувся трьох, на його думку, найважливіших елементів технології горіхівництва – сили росту, типу плодоношення і запилення. Наприклад, якщо господар хоче розташувати горіхи густіше, він повинен вибрати сорти з меншою силою росту. Натомість дерева, вирощені з сіянців аборигенних сортоформ, мають максимальну силу росту, тому їх густота стояння не повинна перевищувати 100 шт/га.
При такій рідкій посадці фермерів починає турбувати те, що багато землі гуляє. Тому на конференції також торкнулися теми культур, які найбільше підходять для вирощування в міжряддях. Найчастіше в якості таких культур рекомендували іншу горіхоплідну культуру – фундук, а також ягідні (насамперед малину). А от господарство «Чистий продукт-С» пропонувало для вирощування в міжряддях часник.
Представники ФГ «Залісся», що входить до структури компанії «Маїс», ділилося досвідом відбору придатних для вирощування в Україні морозостійких сортів горіха французької селекції.
Цікавим був досвід закладки 80-гектарного горіхового саду в ПП «Імпак» (Андрушівський р-н Житомирської обл.), яке раніше добилося видатних успіхів у вирощуванні картоплі та моркви. Тут вважають, що найбільш підходящі сорти – місцеві, тобто вітчизняні, а технології вирощування – американські.
Також на конференції поділилися своїм досвідом власники найпівнічнішого в Україні горіхового саду на Харківщині, а також першопрохідці промислового
вирощування фундука.
Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

<

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
10 квітня український підрозділ французької компанії MAS Seeds та фірма Innovation Agro Technologies підписали меморандум про співпрацю, який передбачає впровадження в господарствах, що є клієнтами MAS Seeds, створеної в Ізраїлі... Подробнее