Спецможливості
Новини

"Метінвест" вирішив рекультивувати землі житом та очеретом

24.05.2017
1888
"Метінвест" вирішив рекультивувати землі житом та очеретом фото, ілюстрація
Рекультивація передбачає висаджування однорічної зернової культури жита і очерету на території хвостосховища площею 5 га

На Центральному комбінаті Групи "Метінвест" в 2017 році планують реалізувати 31 природоохоронний проект на суму 40 млн грн. Один з них - незвичайний експеримент, що проводиться у співпраці з Криворізьким ботанічним садом. Про це повідомили в екологічній службі підприємства, пише propozitsiya.com з посиланням на  krivbass.city.

Даний проект спрямований на зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище, а саме - на зниження рівня пилу в атмосферному повітрі. Хвостосховища ГЗК є її постійним і потужним джерелом, від чого страждають жителі сусіднього селища Авангард.

Величезні «озера» для сховища «хвостів» (відходів процесу збагачення руди) при вітряну погоду відрізняються підвищеним пилоутворенням.

«Раніше ми застосовуємо заходи щодо пилопригнічення - а це зрошення поверхонь сховищ водою - не давали достатнього позитивного ефекту. Тому в 2017 році ми спільно з ботанічним садом вирішили застосувати «зелені технології» - біологічну рекультивацію порушених земель», - повідомила начальник відділу охорони навколишнього середовища ЦГЗК Наталія Білозьорова.

Рекультивація передбачає висаджування однорічної зернової культури жита і очерету на території хвостосховища площею 5 га. Дана технологія була запатентована науковими співробітниками Криворізького ботанічного саду ще 15 років тому. Зараз вона кілька модернізована і взята на озброєння гірниками Центрального комбінату.

Ці рослини з потужною кореневою системою і великою зеленою масою здатні істотно зменшити виникнення пилу на території хвостосховища. Дані заходи передбачені й міською програмою по вирішенню екологічних проблем Кривбасу.

Ефект від впровадження проекту з біологічної рекультивації порушених земель Центральним комбінатом криворізькі екологи оцінюють як значний: це допоможе зменшити вміст пилу в атмосферному повітрі на 300 т/рік.

Відомо, що 2017 році ЦГЗК планує реалізувати заходи за шістьма напрямками природоохоронної діяльності, в пріоритеті - захист атмосфери від забруднень.

Ключові слова: рожь

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0