Спецможливості
Новини

"Метінвест" вирішив рекультивувати землі житом та очеретом

24.05.2017
1988
"Метінвест" вирішив рекультивувати землі житом та очеретом фото, ілюстрація
Рекультивація передбачає висаджування однорічної зернової культури жита і очерету на території хвостосховища площею 5 га

На Центральному комбінаті Групи "Метінвест" в 2017 році планують реалізувати 31 природоохоронний проект на суму 40 млн грн. Один з них - незвичайний експеримент, що проводиться у співпраці з Криворізьким ботанічним садом. Про це повідомили в екологічній службі підприємства, пише propozitsiya.com з посиланням на  krivbass.city.

Даний проект спрямований на зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище, а саме - на зниження рівня пилу в атмосферному повітрі. Хвостосховища ГЗК є її постійним і потужним джерелом, від чого страждають жителі сусіднього селища Авангард.

Величезні «озера» для сховища «хвостів» (відходів процесу збагачення руди) при вітряну погоду відрізняються підвищеним пилоутворенням.

«Раніше ми застосовуємо заходи щодо пилопригнічення - а це зрошення поверхонь сховищ водою - не давали достатнього позитивного ефекту. Тому в 2017 році ми спільно з ботанічним садом вирішили застосувати «зелені технології» - біологічну рекультивацію порушених земель», - повідомила начальник відділу охорони навколишнього середовища ЦГЗК Наталія Білозьорова.

Рекультивація передбачає висаджування однорічної зернової культури жита і очерету на території хвостосховища площею 5 га. Дана технологія була запатентована науковими співробітниками Криворізького ботанічного саду ще 15 років тому. Зараз вона кілька модернізована і взята на озброєння гірниками Центрального комбінату.

Ці рослини з потужною кореневою системою і великою зеленою масою здатні істотно зменшити виникнення пилу на території хвостосховища. Дані заходи передбачені й міською програмою по вирішенню екологічних проблем Кривбасу.

Ефект від впровадження проекту з біологічної рекультивації порушених земель Центральним комбінатом криворізькі екологи оцінюють як значний: це допоможе зменшити вміст пилу в атмосферному повітрі на 300 т/рік.

Відомо, що 2017 році ЦГЗК планує реалізувати заходи за шістьма напрямками природоохоронної діяльності, в пріоритеті - захист атмосфери від забруднень.

Ключові слова: рожь

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0