Спецможливості
Новини

У Києві відбувся Антирейдерський форум

03.08.2018
1373
У Києві відбувся Антирейдерський форум фото, ілюстрація

3 серпня 2018 року у Києві відбувся ІІ Антирейдерський форум, організований ГО “Бізнес-Варта”, Всеукраїнською аграрною радою (ВАР) та іншими аграрними асоціаціями. До участі були запрошені народні депутати України, представники Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Національної поліції, Міністерства юстиції, адвокати, правозахисники, аграрії з усієї України.

Під час форуму були розглянуті реальні приклади рейдерства на конкретних підприємствах, обговорені шляхи вирішення існуючих проблем, напрацьовані пропозиції щодо законодавчих змін та вироблені шляхи комунікації між підприємцями та органами влади, повідомляє propozitsiya.com.

Під час форуму було наголошено, що стан рейдерства в Україні катастрофічно погіршується. Статистика, оприлюднена в офіційному звіті Генпрокуратури від 2 липня 2018 року, свідчить про зростання випадків рейдерства. Так, за 2017 рік офіційно зафіксували 414 таких випадків, а починаючи з 2013 року, в Україні відбулося 1690 рейдерських захоплень. Найчастіше рейдерські захоплення відбуваються в Києві та Київській області (за останні 5 років зареєстровано 412 атак), Дніпропетровській  (133) та Львівській області (89). У своїй статистиці ГПУ стверджує, що за останні півтора року було зафіксовано 539 рейдерських захоплень.

За даними громадської організації «Бізнес-Варта», цифра значно більша. Вона базується на тенденції останніх двох років, яка вказує на зростання у 1,5 рази. Тому кількість випадків силового захоплення може сягати на кінець 2018 року 700-800.

На думку експертів, саме на дії Мін’юсту припадає 50% всіх проблем з рейдерством. Майже кожен випадок рейдерства відбувається за втручання відповідних реєстраторів та за умови бездіяльності відповідної комісії при Мін’юсті.

 

Надія Лядецька, nadia.univest@gmail.com

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0