Спецможливості
Новини

В Ізраїлі вивели «економний» сорт кавунів

24.09.2022
481
В Ізраїлі вивели «економний» сорт кавунів фото, ілюстрація

Ізраїльська компанія Origene Seeds виводить у комерційний обіг насіння кавунів Есенс. Цей безнасіннєвий гібрид потребує на 30% менше води та добрив на кілограм продукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на konkurent.ua.

Виробники вважають, що гібрид може успішно вирощуватися в країнах, де посуха є звичним явищем — у США, Південній Америці, Близькому Сході, Далекому Сході, Африці та Австралії.

За словами Еяля Варді, генерального директора та засновника Origene Seeds, в Європі насіння Есенс висадили в південних районах Середземномор’я, Іспанії, Італії, Греції та Туреччині.

Під час трирічних випробувань гібриду у всьому світі виробники заощадили щонайменше на 25-30% води та 20-30% добрив.

«Це значна економія для виробників враховуючи витрати на добрива, які за останні два роки зросли більш ніж вдвічі», — пояснив Еляль Варді.

Інтеграція нових, посухостійких сортів з технологіями точного землеробства (наприклад, безперервний моніторинг вмісту води в ґрунті, розширені функції зрошення, дрони з зображеннями поля та дистанційними датчиками тепла) підвищить ефективність використання води для поливу, зменшить витрати, пов’язані з управлінням зрошенням, збільшить урожай високоякісних плодів, і приведе до обґрунтованих фермерських рішень.

В останнє десятиліття програма розведення кавунів Origene Seeds була зосереджена на аспектах посухостійкості, а також на інтрогресії ознак від генотипів дикого кавуна до культивованого. В результаті цієї новаторської дослідницької роботи, серія нових та унікальних сортів кавунів стала комерційно доступною.

Ключові слова: Ізраїль, сорт кавунів

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0