Спецможливості
Новини

В Ізраїлі розробили летючого автономного робота для збору фруктів

28.02.2021
789
В Ізраїлі розробили летючого автономного робота для збору фруктів фото, ілюстрація

Збір фруктів є фізично важким заняттям. Така робота, як правило, низькооплачувана й сезонна, яка має мало ймовірностей для прогресу. Оскільки молоде покоління мігрує в міські райони, збирачі старіють, і глобальний дефіцит сезонних збирачів фруктів погіршується.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interestingengineering.com.

Пандемія COVID-19 погіршила цю ситуацію через вимушені обмеження на виїзд, що заважають сезонним працівникам перетинати кордони. У такі часи роботи, які можуть збирати урожай, набирають популярності.

Tevel Aerobotics Technologies розробила літаючого автономного робота (FAR), який використовує штучний інтелект (ШІ) для ідентифікації та збирання фруктів. Компанія заявляє, що їхні літаючі автономні роботи по збору фруктів, які можуть використовуватися скрізь, можуть заповнити цю потребу в робочій силі за меншими витратами, полегшивши управління садом.

Робот FAR використовує алгоритми сприйняття ШІ для визначення дерев та алгоритми зору для виявлення плодів серед листя. При збиранні фруктів терміни надзвичайно важливі, оскільки, наприклад, фрукти, зібрані із запізненням на два тижні, втрачають 80% своєї вартості. Робот збирає лише стиглі плоди, ретельно класифікуючи їх розмір і стиглість. Вибравши фрукт, робот розробляє найкращий спосіб підійти до нього і використовує руку для збору, щоб схопити його.

Кілька роботів можуть працювати в саду, не врізавшись один в одного завдяки одному автономному цифровому мозку в наземному блоці. Крім того, вони можуть працювати цілодобово.

Такі компетентні роботи завжди піднімають тему безробіття серед людей. Компанія заявляє, що її роботи не замінюють збирачів фруктів, а призначені для їх доповнення.

Інтерв'ю
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0