Спецможливості
Новини

В Бразилії навіть генетично модифікована соя не може зупинити нашестя бавовняної совки

18.12.2017
2624
В Бразилії навіть генетично модифікована соя не може зупинити нашестя бавовняної совки фото, ілюстрація
В Бразилії навіть генетично модифікована соя не може зупинити нашестя бавовняної совки

Гусениці совки бавовняної зуміли пройти крізь, здавалося б, нездоланний бар'єр ГМ-сої Intacta RR2 Pro. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на Украгроконсалт.
У штаті Гояс, Бразилія, де розташовані посадки трансгенної сої спостерігається масштабне нашестя совки бавовняної. За даними експертів, її щільність становить від 2 до 4 гусениць на квадратний метр посівів.
Компанія Monsanto, яка поставляла в штат насіння сої Intacta RR2 Pro, отримавши скаргу про несподіване нашестя на урожай, направила в місце спалаху своїх фахівців, щоб перевірити, чи не використовували при посіві інші типи насіння.
Опитування показало, що на полі не було використано інші насіння: 100% зібраних зразків мали білок Cry1Ac, отриманий від бактерій Bacillus thuringiensis, який до сьогоднішнього дня завжди контролював совку бавовняну.
При цьому аналіз показав, що шкідник пожирає урожай, без проблем поглинаючи токсичний для них білок Cry1Ac. У Бразилії вперше зіткнулися з подібною проблемою, про що негайно сповістили інших фермерів, які вирощують подібну ГМ-сою.
Компанія Monsanto пообіцяла розслідувати цю справу якомога швидше.

<

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее