Спецможливості
Новини

У 2018/19 сезоні світова площа сівби пшениці і далі знижуватиметься

24.01.2018
1911
У 2018/19 сезоні світова площа сівби пшениці і далі знижуватиметься фото, ілюстрація

За оцінками Міжнародної ради із зерна (IGC), посівна площа пшениці в 2018/19 сезоні знизиться на 1% за рік до 218,5 млн га (219,9 млн га в поточному сезоні) на очікуваннях її скорочення в ЄС, Росії, Індії і Північній Америці. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

В ЄС скорочення становитиме 2% до 25,9 млн га через вологі погодні умови у північних країнах, що завадило завершити посівну кампанію в оптимальний термін. У країнах Балтії та в Німеччині площа сівби знизилася на 5%. При цьому експерти відзначили збереження грунтової посухи в Італії та Іспанії.

Через несприятливі погодні умови під час осінньої сівби, посівна площа пшениці в Росії прогнозується нижче від початкових очікувань на 1% на рівні 26,5 млн га. Незважаючи на недостатній рівень снігового покриву в центральних і південних регіонах, температурний режим не становив небезпеки для посівів.

У США очікується зниження площі сівби озимої пшениці п'ятий сезон поспіль. Однак з огляду на пошкодження морозами в січні після декількох місяців посушливих погодних умов, в США є потенціал до розширення площ під ярою пшеницею. Таким чином, загальна площа сівби може зрости на 2,2% за рік до 15,5 млн га.

У Канаді посівна площа під озимою пшеницею скоротилася на 11%. Ця тенденція спостерігається 13-й сезон поспіль, проте в загальній структурі посівів озимої пшениці займає всього 90%. Сівба ярої пшениці та дурум почнеться в травні. Розмір посівної площі навесні буде залежати від цін у міру наближення посівної кампанії. Однак експерти прогнозують зростання площі під ярою пшеницею, що в підсумку призведе до збільшення площі на 0,2% до 9 млн га.

<

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее