Спецможливості
Новини

Урожайність кукурудзи в Україні нижче торішньої на 16-18%

06.11.2017
7927
Урожайність кукурудзи в Україні нижче торішньої на 16-18% фото, ілюстрація
Поточна врожайність кукурудзи нижче торішньої на 16-18%, хоча демонструє тенденцію до зростання

На території більшості областей України спостерігається значне зниження врожайності кукурудзи в порівнянні з 2016 роком. З цієї причини компанія "Украгроконсалт" знижує свій прогноз виробництва кукурудзи в Україні. Про це повідомила аналітик зернового ринку компанії "Украгроконсалт" Марина Сич, пише propozitsiya.com за матеріалами ukragroconsult.com.

В Україні в самому розпалі жнива кукурудзи. Прибрано більше 60% запланованої площі. За цей час відставання темпів збирання кукурудзи змінилося їх випередженням на 5%. Чого не можна сказати про врожайність, відзначає аналітик.

Так, середня врожайність кукурудзи в Україні продовжує демонструвати серйозне відставання від показників минулого року. Поточна врожайність нижче торішньої на 16-18%, хоча демонструє тенденцію до зростання.

За словами експерта, експортний потенціал при цьому може бути на 7% нижче минулого сезону.

Станом на 26 жовтня намолочено 11,7 млн ​​т кукурудзи з площі 2,5 млн га (55%) при врожайності 47,4 ц/га, тоді як в минулому році цей показник становив 58,3 ц/га. Урожайність кукурудзи скоротилася в порівнянні з минулим роком через недоотримання істотної кількості опадів в період вегетації культури, перш за все в Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях.

Нагадаємо, раніше Мінагрополітики уточнило прогноз врожаю-2017 на рівні 62 млн т, що трохи менше, ніж в рекордному минулому сезоні. При цьому після рекордного врожаю 2016 року Україна встановила історичний максимум по виробництву соняшникової олії, яке активно продається за кордон.

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0