Спецможливості
Новини

Урожай і експорт ячменю в 2017/18 МР знизяться, - ПроАгро

28.07.2017
2611
Урожай і експорт ячменю в 2017/18 МР знизяться, - ПроАгро фото, ілюстрація
З огляду на те, що рентабельність вирощування ячменю в Україні має один з найнижчих показників серед інших зернових, посівні площі під ним з кожним роком трохи зменшуються

Погодні умови поточного року трохи сповільнили початок збиральної кампанії зернових в Україні. Попри це, станом на 25 липня аграрії встигли обмолотити 2/3 запланованої площі під ячменем. Так, до звітної дати в Україні було зібрано 5,5 млн т цієї культури, більше 0,5 млн з яких вже відправили на експорт.

І хоча такі показники є цілком хорошими, загальна картина нового 2017/18 МР все ж тьмяніє поруч з минулим сезоном. Такий висновок зробила аналітик "ПроАгро" Катерина Варибок, пише propozitsiya.com з посиланням на proagro.com.ua.

Вона зазначила: з огляду на те, що рентабельність вирощування ячменю в Україні має один з найнижчих показників серед інших зернових, посівні площі під ним з кожним роком трохи зменшуються. Так, під урожай 2017 року українські аграрії засіяли ячменем без малого 2,5 млн га, що на 13% менше, ніж роком раніше, і, наприклад, на чверть менше, ніж п'ять років тому.

Ще одним фактором, який додає негативу до прогнозів на майбутній урожай зернової, є червнева посуха, яка панувала в більшості областей України якраз в період формування і наливу зерна ячменю. За словами головного агрометеоролога Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, через такі несприятливі погодні умови у 2017 році зниження врожаю зернової може досягти 20%.

"За нашими оцінками, в 2017/18 МР валовий збір ячменю складе близько 7,75 млн т, що на 17,9% менше, ніж в попередньому сезоні. Таке зниження врожаю культури позначається на істотному зменшенню її експортного потенціалу, який в поточному сезоні , за попередніми даними, не перевищує 4-4,2 млн т проти 5,3 млн т в 2016/17 МР", - підсумувала К. Варибок.

Ключові слова: ячмент, ПроАгро

Інтерв'ю
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0