Спецможливості
Технології

Unifer: на швидкості прогресу

29.01.2018
4023
Unifer: на швидкості прогресу фото, ілюстрація
Фахівці компанії Unifer презентують інноваційне обладнання для краплинного зрошення

Компанія Unifer — постачальник рішень для інтенсивного сільського господарства, який працює на ринку України ще з початку століття, з Нового Року вводить до свого асортименту відразу кілька інноваційних продуктів, які напевне зацікавлять овочівників, садівників та виробників просапних культур.

Інноваційне рішення для зрошення

«Краплинне зрошення останніми роками знаходить застосування не тільки на овочевих, плодових, ягідних, а й на просапних культурах: кукурудзі, сої, соняшнику, причому не тільки у нас на Півдні, а й у Харківській, Кіровоградській і навіть Київській областях», — говорить в. о. керівника бізнес-відділу технологій зрошення компанії Unifer Максим Доля. Він розповів, що вже досягнуто домовленостей на реалізацію проектів краплинного зрошення на нинішній рік на площах 800 га, хоча рік тільки почався. Річ у тім, що такі переваги краплинного зрошення, як суттєва економія води, можливість частого внесення високоякісних легкозасвоюваних добрив та точного дотримання графіка поливів, давно достойно оцінили овочівники. Наприклад, в основному овочівницькому районі України — Каховському — ще кілька років тому 95% поливних земель вже зрошувалося краплинними системами.

Одним з піонерів цієї галузі стала німецька компанія Unifer, котра 17 років тому почала постачати системи краплинного зрошення.

Вона швидко стала одним з провідних в Україні постачальників не тільки систем краплинного зрошення, а й інших високотехнологічних продуктів — більше ніж добрива Вуксал, комплексні водорозчинні добрива Фертіплант, а згодом і дощувальна техніка T-L Irrigation. Нещодавно до асортименту компанії додалися такі новинки, як підґрунтові системи краплинного зрошення та спринклерні системи Antifrost, які попереджують вимерзання дерев і кущів.

Та зараз, як зазначає керівництво компанії Unifer, настав час для впровадження інноваційних технологій. Півтора десятки років тому, коли фірма розпочала постачати якісні системи краплинного зрошення, дана технологія була проривною у своєму роді. Зараз же пропозиція краплинної стрічки і трубки на українському ринку більш ніж достатня, якість товару теж на достатньому рівні.

Емітер фірми Chamsa для систем краплинного зрошенняТому Unifer вирішила зробити ставку на інноваційні продукти — такі, якими були системи краплинного зрошення на початку століття. Першим таким продуктом став емітер для систем краплинного зрошення. «Це наш власний продукт, який випускається під наше замовлення в Іспанії на підприємствах одного з найбільших у Європі виробників систем краплинного зрошення — фірми CHAMSA», — повідомляють представники Unifer.

Як пояснили фахівці компанії «Уніфер», ця дрібна деталь систем краплинного зрошення має велике значення: вона виступає останнім ступенем фільтрації піску та інших частинок, щоб вони не забивали поливних систем, а також вирівнює тиск води в системі та інтенсивність об’єму вилитої води за одиницю часу. Серед усіх емітерів, виробників яких на українському ринку представлено теж чимало, даний емітер, за словами Максима Долі, відрізняється відразу кількома інноваціями. По-перше, по всій його площі розташована фільтраційна сітка, яка дає змогу відфільтровувати всі механічні домішки, що потрапляють до емітера. Також в емітері є камера для відфільтровування піску. При цьому емітер не забивається.

Отже, підсумовуючи вищезазначене компанія Unifer пропонує найсучасніші рішення у сфері зрошення для нинішнього сільського виробника.  

Дрони — нова перспектива сільського господарства

 

Ще один революційний продукт в асортименті Unifer — програмне забезпечення для моніторингу полів за допомогою безпілотників, розроблене фірмою Solvі в Швеції, рік тому виведене на ринок кількох країн Західної Європи і вже випробуване тамтешніми фермерами.

«В перший рік ішла розробка рішення разом з Інститутом сільського господарства Швеції, який мав великий досвід використання безпілотників для моніторингу демонстраційних ділянок, в другий рік — допрацювання продукту, і в третій уже йшли комерційні продажі», — розповів розробник продукту Ігор Тихонов.

Оброблений знімок поля з безпілотникаЯк додали представники компанії Unifer, моніторинг полів за допомогою дронів — це не стільки «залізо» (адже літальних апаратів на ринку вже чимало, в тому числі й відносно великої вантажопідйомності), скільки програмне забезпечення для моніторингу за допомогою камер, встановлених на безпілотниках. Воно по-справжньому унікальне і дає змогу фермеру швидко виявити проблемні зони на полі. Наприклад, 50-гектарне поле безпілотник облітає за 20–30 хв. Потім за допомогою комп’ютера, планшета чи смартфона з браузером фермер передає дані фірмі-розробнику і на цьому його робота закінчується. Ще півгодини займає обробка даних за допомогою «хмарних» рішень і створення на їх основі карт неоднорідності полів, на яких відразу видно проблемні зони. Якщо поле більше, часу потрібно, відповідно, більше, але все одно, як додає Ігор Тихонов, якщо дрон облітає поля вранці, то готову до використання інформацію сільгоспвиробник може отримати вже до обіду. «Є дрони, які мають запас ходу на рівні 1–1,5 год, і за цей час можуть облетіти до 200 га залежно від потрібної роздільної здатності, тобто, наскільки детальні знімки потрібні в конкретному випадку і, відповідно, висоти польоту», — додає Ігор Тихонов.

«На відміну від супутникової зйомки, отримання знімків з дронів не залежить від хмарності в період зйомки», — продовжує він. Не потрібно й чекати часу, поки супутник пролетить над конкретним полем.

Знімки, які продемонстрував Ігор Тихонов, чітко показують зони, де рослини знаходяться в стані стресу. Такі знімки, де колір нормальних і проблемних ділянок різко відрізняється, можна використовувати для моніторингу по гарячих слідах результатів поливу, обприскування чи внесення добрив. Тобто, у аграрія ще є час за потреби десь підсіяти, десь додатково обприскати поля.

Так само можна спробувати, як працює пестицид: одну ділянку обробити, іншу — ні, і подивитися на знімок через певний час після обробки, вирішив препарат проблему, чи ні. Якщо моніторинг здійснюється регулярно, то фермер за допомогою комп’ютера має доступ до всіх попередніх знімків поля і може бачити його стан кілька днів, місяців тому чи в попередні сезони, щоб виконувати відповідний аналіз своїх технологій.

І це, як зауважують представники компанії Unifer, відкриває перед фермерами дуже широкі можливості. Створення програми диференційованого внесення за допомогою картограм, побудованих фірмою Solvi на базі зйомки з дронів — це лише частина з них. Знімки з безпілотників дають змогу запобігати крадіжкам, вимірювати густоту стояння рослин (поки їхній листовий апарат не зімкнувся між собою). Як приклад Ігор Тихонов показував картограми густоти стояння цвітної капусти, зроблені за кордоном, додаючи, що такі самі виконувалися на картоплі чи молодій розсаді помідорів. Крім того, за допомогою зйомки вдавалося навіть підрахувати і виміряти форму плодів гарбуза, складених під час збирання в міжряддя. В нас цю технологію можна було б застосовувати для баштанних. А деякі українські фермери зацікавились зйомкою з дронів для підрахунку кількості сіток з цибулею на полі.

В нинішньому році компанія Unifer збирається впровадити систему моніторингу полів за допомогою дронів у перших клієнтів. Як обіцяють фахівці Unifer, вигода від використання інформації, отриманої на базі знімків з безпілотників, в десятки разів може перекрити затрати сільгоспвиробників.

Нові рішення для поливного землеробства

 

Окрім двох вищезгаданих найгарячіших новинок, компанія Unifer пропонує ще низку інноваційних рішень для зрошення. Одна з них — підґрунтове краплинне зрошення. Ці системи прокладаються винятково на певній глибині, в той час як традиційну краплинну стрічку можна було прокладати й по поверхні. Підгрунтова «крапелька» довговічніша: вона розрахована на експлуатацію протягом 10 років, тоді як звичайну краплинну стрічку доводилось перекладати й щосезону (залежно від строку служби). Крім того, як розповів Максим Доля, підґрунтова система краплинного зрошення заощаджує воду навіть у порівнянні зі стандартною «крапелькою», сприяє кращому розвитку кореневої системи. За рахунок транспортування елементів живлення безпосередньо до кореня культури на полі знижується кількість однорічних бур’янів. А за рахунок зменшення вологості поверхні поля знижується рівень захворюваності рослин. Крім того, підґрунтове краплинне зрошення сприяє підвищенню врожайності і зниженню трудомісткості процесу вирощування.

Дощувальна машина T-LДля тих, хто виконує зрошення найпоширенішим на польових культурах способом — дощуванням — фірма Unifer пропонує відразу дві цікаві машини. Перша — єдина на світовому ринку гідравлічна дощувальна машина T-L американського виробництва. Як пояснив Максим Доля, такі машини забезпечують безперервний хід, швидке переміщення і мають найдовшу на ринку гарантію. Друга — як переконують фахівці Unifer, найкраща в Європі електрична дощувальна машина URAPIVOT, яка закриває увесь спектр потреб зрошуваного землеробства.

Є в асортименті компанії й спринклерна система зрошення. І не проста, а унікальна — Antifrost — для захисту плодових і ягідних культур від заморозків. Попит на подібні рішення з’явився в Україні після травневих заморозків, через які аграрії недобрали значну частину врожаю.

«У нас є рішення і простіші, і якомога досконаліші залежно від можливостей клієнта», — підсумовують представники компанії Unifer. Ці рішення впровадили у себе багато фермерів і агрофірм на півдні України. А зараз по мірі кліматичних змін вони стають актуальними і для аграріїв центральних і навіть північних і західних областей.

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0