Спецможливості
Новини

Уманську черешню довелось продавати в Україні

04.08.2022
670
Уманську черешню довелось продавати в Україні фото, ілюстрація

Підприємство «Уманська фруктова компанія» завершило сезон збору черешень. Цього року урожай склав 116 тонн ягід.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на umannews.

«Більшу частину було реалізовано через мережі супермаркетів. Якість черешні цього року була набагато кращою, ніж минулого, проте розмір самої ягоди ми очікували більший. Через спеку, черешня достигала швидко і не встигала набирати необхідний розмір. Так, середній розмір черешні цьогорічного збору різних сортів склав 28-30 та 30-32 мм. Варто додати, що пізній сорт дав певний відсоток якісної черешні розміром 32-34 мм», — розповідає керівник проекту Оксана Гордій.

Водночас, в компанії зазначають, що реалізація черешні цього року була непростою.

«По-перше, не було весняних приморозків, тому черешня вродила, як кажуть, у «кожної бабусі». Пропозиція була велика. По-друге, експортувати черешню було складно, бо на кордоні машини стояли по кілька діб. Тому увесь урожай залишився в Україні», — підкреслила керівник проекту.

Оксана Гордій розповіла, що весняні прогнози на високу ціну черешні в Україні у зв’язку з відсутністю мелітопольської не справдились.

«На загальну ціну тисли кілька факторів — як низька купівельна спроможність українців, так і велика кількість імпортованої черешні з сусідньої Молдови. На ціну саме нашої черешні додатково вплинули ще два фактори. По-перше, через спеку черешня швидко достигала і наші середньопізні сорти були у продажу раніше, ніж минулого сезону, і потрапили на ринок в низьку ціну. Тоді як у минулі роки ми з нею стартували, коли черешня в Україні майже закінчилася. Окрім того, деякі господарства притримали черешню в холодильниках в очікуванні підвищення ціни і створили додаткову конкуренцію на пізні сорти черешні», — зауважила пані Оксана.

Інтерв'ю
Сергій Макуха,  голова «Інтер-Агро-База»
Фермерське господарство «Інтер-Агро-База», що на Чернігівщині, працює з 2004 року, має в обробітку 5 600 га землі, які «розкидані» на 150 км. З усього земельного банку 3000 га складають піщані кислі ґрунти з pH 5–5,5. Господарство... Подробнее
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее

1
0