Спецможливості
Новини

«Укрзалізниця» відкидає звинувачення зернотрейдерів в упередженості та неефективності

20.12.2017
1329
«Укрзалізниця» відкидає звинувачення зернотрейдерів в упередженості та неефективності фото, ілюстрація
«Укрзалізниця» відкидає звинувачення зернотрейдерів в упередженості та неефективності

20 грудня 2017 року в Києві пройшов круглий стіл присвячений темі перевезень зерна по залізниці, на якому представники «УЗ» відкинули всі звинувачення зернотрейдерів в упередженості та неефективній роботі. Про це передає кореспондент propozitsiya.com.

Так, за словами присутнього на дискусії директора «Гермес Трейдинг» Юрія Скічка, у аграріїв були великі очікування щодо нової автоматизованої системи, яка мала на меті підвищити ефективність та прозорість розподілу зерновозів. Але по факту ситуація не стала кращою.

«За місяць по деяких станціях лише 5-7% заявок задовольняють, по 2-3 тижні майже жодної. Програма закрита, її інформація закрита. За цей програмний продукт заплатила держава, а вона працює неефективно. Є оцінки, що стоять 4-5 тис. зерновозів. Відкрийте для операторів ринку програму розподілу і покажіть по місяцях, скільки до кожної станції і до кожного клієнта», - сказав він

Юрій Скічко додав, що таким чином УЗ зриває експорт, який обмежений кількістю вагонів.

«Залізниця покращує статистичні показники, але вкотре зриває експорт. Експорт по факту становить стільки, скільки може перевезти залізниця», - наголосив він.

Позицію УЗ представив директор «Центру транспортної логістики» УЗ Сергій Підгородецький. За його словами, це аграрії винні у нинішній ситуації, які часто самі створюють собі проблеми.

«Інвестор з Сумщини має 4 елеватори по 200 тис. т – 2 модернізував і 2 збудував. Збудував навмання: взяв гроші, знайшов дешеву землю, дешевий кредит – просить під’єднати до залізниці. Проаналізували логістику: елеватори розташовані неефективно», - сказав він.

Також Сергій Підгородецький звинуватив зернотрейдерів, які неефективно планують свою логістику.

«Зернотрейдери роблять заявки «з запасом», вагони в портах застосовуються як сховища на колесах. В середньому простій вагонів у портах Одеської групи – 12-14 діб», - додав він.

За йог словами, УЗ робить все можливе для забезпечення ефективного експорту.

«Додали 17 станцій відвантаження і зробили ступеневі (збірні) маршрути. Ми не бачимо підтримки з боку зернового ринку. Вважаю, що абсолютно безпідставні звинувачення в несправедливості або неефективності наших дій», - підсумував він.

Інтерв'ю
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0