Спецможливості
Новини

Укрзалізниця заборонила перевозити зерно у напіввагонах без «належного укриття»

23.03.2023
804
Укрзалізниця заборонила перевозити зерно у напіввагонах без «належного укриття» фото, ілюстрація

АТ «Укрзалізниця» заборонила транспортування зерна у піввагонах з кріпленням захисного укриття, що не відповідає правилам СМГС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Rail.insider.

Забороняється застосовувати в регіональних філіях АТ «Укрзалізниця» технічну документацію (НТУ, ескізи), яка передбачає кріплення захисного укриття зовні вагона, оскільки «не забезпечується безпека руху, схоронність зернових вантажів та допускаються випадки їх псування під час залізничних перевезень». Також забороняється погодження та реєстрація подібної технічної документації.

У тексті рішення нагадується, що на підставі звернень вантажовідправників з 1 січня 2023 року дозволено перевезення зернових у піввагонах. Упродовж січня–лютого збіжжям навантажено понад 5,3 тис. піввагонів.

«Для перевезення таких вантажів відправниками використовуються вагонні вкладиші розстібного типу, захисні укриття поверхні вантажу (з ув’язувальними металевими кільцями, ув’язками та ін.), призначені для уникнення потрапляння вологи, яка значно впливає на якість та собівартість вантажу у подальшому», — уточнюється у документі.

При цьому повідомляється про «випадки, коли укривний матеріал відривається та потрапляє на ходову частину рухомого складу».

«Затримки таких вагонів на шляху прямування призводять до додаткових експлуатаційних витрат, пов’язаних з відчепленням та усуненням комерційних несправностей; збільшення терміну доставки вантажу в умовах дефіциту тягового та рухомого складу; невиконанням графіка руху та затримкою поїздів», — йдеться у документі.

Тож УЗ вирішила заборонити транспортування зерна у піввагонах з «неналежним кріпленням укриття».
Варто зауважити, що досі УЗ не оприлюднила конкретних матеріалів щодо випадків відривів укриття та загрози цим безпеці руху.

Інтерв'ю
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0