Українським аграріям потрібно втричі підвищити споживання добрив
![Споживання добрив на внутрішньому ринку потроху зростає. Але про великі перетворення на внутрішньому ринку говорити ще рано Українським аграріям потрібно втричі підвищити споживання добрив фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/udo.jpg?itok=UNIiLxVd&v=1707341098)
Споживання добрив на внутрішньому ринку потроху зростає. Але про великі перетворення на внутрішньому ринку говорити ще рано. Такі висновки робить голова Союзу хіміків України Олексій Голубов, пише propozitsiya.com з посиланням на ukranews.com.
За його словами, протягом останніх 5 років кількість споживаних поживних речовин коливається на рівні від 75 кг до 82 кг/га. У той же час, підкреслює О. Голубов, в середньому по Європі споживають близько 300 кг/га. Китайські аграрії в 2016 році тільки азотних внесли близько 588 кг/га.
"Чи будуть у нас зрушення? Я впевнений, що будуть. Український вчений зі світовим ім'ям Володимир Моргун свого часу в одному з інтерв'ю сказав, що українським аграріям нескладно буде досягти показників врожаю в 80-100 млн т зерна, якщо вони будуть вносити 240 кг добрив на 1 га. Тобто нашим аграріям потрібно в три рази підвищити споживання добрив. Чи прийдуть наші аграрії до цього? Я впевнений, що так. Це близько 6,5-7 млн т міндобрив в рік при можливості наших хіміків - 8, 5 млн т на рік", - підрахував експерт.
Говорячи про перспективні види мінеральних добрив, О. Голубов зазначив, що в останні роки в світі підвищився інтерес до рідких добрив.
"Через Україну проходить аміакопровід протяжністю 807 км на якому є 15 раздаток. У Росії "Тольяттіазот" в районі 50-70 км від аміакопроводу забезпечує всі господарства рідким аміаком. Урожай там колосальний. Я знаю, що при колишньому керівництві було викуплено 506 т аміаку, але чомусь аграріям досі ним не удобрюють. Не знаю, до кого там питання, до "Укрхімтрансаміаку" або до аграріїв, але це дуже перспективний вид добрив і з логістики він найбільш прийнятний. Але наші заводи стоять, і аміаку немає", - констатує голова Союзу хіміків України.