Спецможливості
Новини

78% внутрішнього попиту на перепелів задовольняють аматори

27.12.2016
1683
78% внутрішнього попиту на перепелів задовольняють аматори фото, ілюстрація
Останнім часом відзначається зростання попиту на перепелів, що пов'язано з низкою факторів

Активний розвиток ринку вирощування та розведення перепелів в Україні почався в кінці 90-х років. Незважаючи на те, що перепеловодство для українського ринку не новий напрямок, на сьогодні в Україні працює лише 560 підприємств. З них 10 є досить великими і налічують 100-150 тис. птахів. Ці компанії займають 22% загального обсягу виробництва перепелиного м'яса і яєць (станом на 2013-2014 рр.).

Про це свідчать дані аналітичної компанії Pro-Consulting, пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Якщо говорити про обсяг виробництва, то за підсумками 2015 р. було вироблено 564 млн штук яєць, що на 13,3% менше ніж роком раніше. У 2014 р. виробництво перепелиних яєць досягло свого піку і склало 639 млн штук.

Відзначимо, що одна птиця щорічно дає 250-280 яєць, за такий же часовий відрізок заготовлюється 1,2-1,5 тис. т м'яса, на забій відправляється 7-8 тис. перепелів.

Останнім часом відзначається зростання попиту на перепелів, що пов'язано, в першу чергу, з наступними факторами: смаковими характеристиками м'яса і яєць в порівнянні з курячими; простотою вирощування та годування птахів; великим терміном придатності перепелиних яєць в порівнянні з курячими; періодом окупності і сумою інвестицій. Головними споживачами перепелиного м'яса є жителі великих міст. 

В організацію перепелиної ферми, що налічує 10 тис. голів птахів, з яких 8 тис. голів перепілок-несучок і 2 тис. голів перепелів-самців, необхідно інвестувати 50-60 тис. євро. Найбольшій обсяг інвестицій (55-60%) буде потрібен для придбання обладнання. Закупівля птиці обійдеться в 20-25% від загальної суми фінансування, 11% піде на покупку транспорту, близько 4% - на оформлення всієї необхідної документації, оренди приміщення, буріння свердловини. Загальна сума прибутку такого проекту 50-60 тис. євро/рік.

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для

1
0