Спецможливості
Новини

Українські аграрії використовують недостатню кількість мінеральних добрив - УАК

12.07.2018
1021
Українські аграрії використовують недостатню кількість мінеральних добрив - УАК фото, ілюстрація

Протягом останніх 3 років використання мінеральних добрив в розрахунку на 1 га посівної площі є недостатнім - в середньому на рівні 80 кг діючої речовини (азоту - близько 55 кг / га, фосфору - 12 кг / га, калію - 12 кг / га), а дефіцит поживних речовин становить 67 кг / га, пише propozitsiya.com. Про це повідомила прес-служба Української аграрної конфедерації.

Уточнюється, що найвищий дефіцит азоту, фосфору і калію простежується в Чернівецькій, Херсонській, Запорізькій та Львівській областях. Менше мінеральних добрив в розрахунку на 1 га вноситься в Херсонській, Донецькій, Луганській, Запорізькій областях, найбільше - у Львівській, Волинській, Закарпатській областях.

Як стверджують в УАК, причиною такої ситуації є відсутність домовленості між аграрної та хімічної галузями України.

«Процес узгодження взаємодії функціонування двох галузей економіки України - АПК і хімічної галузі з виробництва азотних мінеральних добрив - має негативну історію і триває з середини 2016 р. Незважаючи на неодноразові спроби підписати меморандум між сільськогосподарськими товаровиробниками та вітчизняними виробниками мінеральних добрив щодо забезпечення мінеральними добривами потреб сільськогосподарських виробників України і стимулювання розвитку їхнього національного виробництва, остаточної домовленості сторонам-підписантам так і не вдалося досягти», - наголошується в повідомленні.

Інтерв'ю
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее

1
0