Спецможливості
Новини

Україна ризикує втратити в новому сезоні близько $220 млн на пшениці та кукурудзі

19.05.2017
1699
Україна ризикує втратити в новому сезоні близько $220 млн на пшениці та кукурудзі фото, ілюстрація
Навіть при нинішніх світових цінах на зернові Україна ризикує втратити в новому сезоні майже $156 млн тільки на пшениці і близько $65 млн на кукурудзі

Навіть при нинішніх світових цінах на зернові Україна ризикує втратити в новому сезоні майже $156 млн тільки на пшениці і близько $65 млн на кукурудзі. І це за умови, якщо збереже нинішні експортні обсяги, чого, швидше за все, не буде, пише propozitsiya.com з посиланням на strana.ua.

За даними Мінсільгоспу США, в наступному маркетинговому році наша країна збере 61,79 млн т зерна проти торішніх 66 млн т. Урожай кукурудзи складе 28 млн т, пшениці 25 млн т, ячменю - 7,4 млн т.

Прогнозований експорт - 38, 3 млн т, тобто, майже на 4 млн т менше, ніж в цьому сезоні. У грошах при нинішніх цінах це близько $700 млн.

За грубими підрахунками, всього виручка України від експорту майбутнього врожаю може знизитися на $1 млрд, до $ 3,6 млрд.

Нагадаємо, за даними FAO, у світі відзначається чергове зниження цін на зернові. Наприклад, вартість пшениці в квітні знизилася до 5% і варіюється від $182 до $190,75 / т. Зокрема, наше причорноморські зерно торгується по $182/т, що на 4,5% менше, ніж ще в березні.

Причина падіння котирувань - велика пропозиція пшениці та хороші види на її світовий урожай в новому сезоні.

Схожі тенденції відзначаються і на ринку кукурудзи. У квітні вона подешевшала на 2%, до $156,8-171/т. На ціни теж тисне майбутній урожай.

Скажімо, в Бразилії, де вже йде збір, ціни на кукурудзу, в порівнянні з минулим роком, впали на 40%, а в Південній Африці - на 50%.

В тренді зараз рис, який, навпаки, дорожчає: за місяць розцінки піднялися на 2,5%. Близький Схід активно закуповує рис по $404,5/т. Але українські аграрії можуть лише спостерігати за цим ажіотажем зі сторони - як відомо, цю культуру ми не експортуємо.

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее

1
0