Спецможливості
Новини

Україна продовжує нарощувати імпорт добрив

07.09.2018
844
Україна продовжує нарощувати імпорт добрив фото, ілюстрація

За даними Державної фіскальної служби України темпи зростання експорту аміаку і добрив з країни в січні-серпні 2018 року, значно поступаються збільшенню обсягів імпорту, передає propozitsiya.com з посиланням на ІА «Інфоіндустрія».

Обсяги експорту аміаку з України в січні-серпні 2018 року склали 40 тис. тонн на суму 9,4 млн дол. США, а імпорту 257,2 тис. тонн на суму 76,4 млн дол. США. Туреччина залишається основним покупцем. У цю країну було відправлено товару на суму 4,5 млн дол. США. У цю країну було відправлено 48,11% від усього обсягу. У сегменті імпорту картина не змінюється. Практично весь товар був ввезений з Росії.

Азотних добрив експортовано на суму 62,6 млн дол. США в кількості 326,4 тис. тонн. Такі ж показники були зафіксовані за експорту азотних добрив в січні-липні поточного року, за даними ІА «Інфоіндустрія». Тобто експорту азотних добрив в серпні з України не було. Імпортовано товарів цієї групи на суму 191,3 млн дол. США в кількості 921,4 тис. тонн. Як і в ситуації з аміаком, провідним покупцем залишилася Туреччина, куди було відправлено товарів на суму 24,2 млн дол. США. А ось ситуація з постачальниками змінилася. Якщо завжди основним постачальником була Росія, причому з відривом, то в серпні цього року їм стала Білорусь, частка якої в поставках азотних добрив в Україні збільшилася до 18,27%. У цій країні було придбано товарів на суму 35 млн дол. США. ІА «Інфоіндустрія» вже прогнозувала такий розвиток подій, враховуючи різні обмеження на імпорт добрив з РФ, яка поставила азотних добрив на 33,4 млн дол. США. Якщо обмеження не будуть зняті, то найближчим часом Росію обжене Узбекистан, відвантажив за 8 місяців в Україні товарів цієї групи добрив на суму 32,6 млн дол. США.

Фосфорних добрив ввезено 87,1 тис. тонн на суму 21,3 млн дол. США. Таким чином, в серпні фосфорних добрив ввезено більше, ніж за сім попередніх місяців року (42,2 тис. тонн). Лідером поставок поки що залишається Польща. Слід зазначити, що частка цієї країни в імпорті фосфорних в січні-червні становила 91%, то зараз цей показник становить 41,99%. Така корекція сталася завдяки Тунісу, звідки було імпортовано близько 36% від загального обсягу.

Всього 1081 тонн калійних добрив на суму 276 тис. дол. США було експортовано з України. Імпорт склав 78 тис. Тонн на суму 20,3 млн дол. США. Основний покупець - Литва, яка закупила товарів на 195 тис. дол. США, продавець - Білорусь, яка поставила добрив на 15,9 млн дол. США.

Добрив з двома, трьома елементами (NPK) експортовано на суму 2,8 млн дол. США в кількості 3,4 тис. тонн, імпортовано на суму 437,1 млн дол. США в кількості 1280 тис.тонн. У Молдову поставлено товарів на 996 тис. дол. США. Росія відвантажила в Україну добрив цієї групи на 196,5 млн дол. США.

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку