Спецвозможности
Новости

Україну чекає подорожчання овочів на 10-15 % порівняно з минулим роком

25.05.2022
323
Україну чекає подорожчання овочів на 10-15 % порівняно з минулим роком фото, иллюстрация

Оскільки для українського ринку характерна висока частка виробництва овочів та фруктів на присадибних ділянках, то завдяки цьому зростання цін не буде аж таким відчутним, бо не очікується великого дефіциту, зазначила аналітик УКАБ Світлана Литвин в ефірі Українського радіо.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці УКАБ.

Винятком можуть стати лише деякі категорії овочів, наприклад, перець солодкий або ж баштанні культури, які не вдасться замінити, вирощуючи в інших регіонах України.

Зі слів Світлани Литвин, зараз  спостерігаються доволі високі ціни на ранні овочі, оскільки в мирний час велику частину ранніх овочів ми імпортували з Туреччини морським шляхом. Сьогодні вони також приходять на український ринок, але їх шлях значно довший через західні кордони, що відображається на ціні.  

«Овочі, які надходять від українських тепличних господарств, також зросли в ціні за рахунок зростання вартості енергоносіїв. Проте, коли підуть овочі відкритого ґрунту, то ціни почнуть знижуватись. Порівняно з минулим роком, ми відчуємо зростання рівня цін на 10-15 %, однак говорити про подвоєння ціни на основні овочі не доводиться», — підсумувала Світлана Литвин.

Интервью
Руководители отечественного АПК с высоких трибун часто утверждают, как важно развивать малые и средние предприятия, семейные фермы, вводить переработку, и уверяют во всесторонней поддержке таких производителей. Есть ли основания у подобных... Подробнее
Осенью 2018-го гипермаркет «Ашан Украина» запускает проект «Фермерские товары» - на полках магазинов будут продаваться продукты, поставленные напрямую украинскими фермерами. О том, как будут выбирать

1
0