Спецвозможности
Новости

Український ринок забезпечений олією в п’ятикратному обсязі

19.05.2022
474
Український ринок забезпечений олією в п’ятикратному обсязі фото, иллюстрация

Сьогодні в Україні працюють 11 олійноекстракційних заводів, які за добу вони переробляють 10 тис. т соняшнику, в середньому виробляється 4,5-5 тис. т олії, повідомили в асоціації «Укроліяпром».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Більшість олійноекстракційних заводів не працюють, оскільки практично 98 % олії експортувалося через порти, які сьогодні заблоковані.

«Олійна галузь в Україні сьогодні зіштовхнулась із двома проблемами. Перша — логістична. Якщо зерно експортують мільйонами тонн, то олії в квітні вдалося вивезти лише 151 тис. т, а шроту — взагалі 44. Але для того, щоб завод працював, потрібно, щоб ці показники були однаковими. Якщо за добу відвантажується 30 вагонів олії та 20 — шроту, цього недостатньо», — йдеться в повідомленні.

Такий дисбаланс призводить до того, що переробка не може включитись на повну, і відповідно виробники олії не можуть купити соняшник.

Порівняно з 2021 р. в Україні у 8 разів зменшився експорт олії, у 12 разів — експорт шроту, але при цьому в 55 разів збільшився експорт соняшнику. 

Другою проблемою, яку відмічають в асоціації «Укроліяпром», є перенасиченість внутрішнього ринку, неможливість продавати і відповідно купувати сировину в аграріїв. Все це зумовлено проблемами з логістикою.

В асоціації по новому врожаю нині жодних прогнозів не дають, адже ще невідомо, скільки посіють і зберуть.

Внутрішній ринок забезпечений олією не просто повністю, а в п’ятикратному обсязі, якщо брати ту олію, що в соняшнику, і відповідно ту, що зберігається на заводах. 

Цінова політика на олію сьогодні більш-менш зважена, для прикладу, «Олейна» продається по 57 грн/л. Сьогодні йде активний пошук маршрутів вивезення продукції, адже на неї в Європі нині справжній ажіотаж.

«Нам працювати ще до 1 вересня, за цей час ще можна 1,5-2 млн т соняшнику переробити. Якщо вдасться вирішити питання зі збільшення продажів, це зменшить навантаження на аграріїв, адже у них величезні запаси соняшнику, який незрозуміло, куди подіти», — зазначили в «Укроліяпром».

В Україні залишилося близько 7 млн т соняшнику, з якого можна виготовити 3,5 млн т олії. Річне споживання в Україні становить близько 400 тис. т.

Интервью
Осенью 2018-го гипермаркет «Ашан Украина» запускает проект «Фермерские товары» - на полках магазинов будут продаваться продукты, поставленные напрямую украинскими фермерами. О том, как будут выбирать
Международная семеноводческая компания Strube, которая специализируется на селекции сахарной свёклы, пшеницы, ржи и рапса, в 2017-м отмечает вое 140-летие. В Украине офис компания открыла в 2008 году.

1
0