Спецможливості
Новини

Українські яблука завойовують Африку

24.11.2022
700
Українські яблука завойовують Африку фото, ілюстрація

Незважаючи на складні умови, в яких доводиться працювати українським садівникам, одна із провідних садівницьких компаній «Сади Дніпра» продовжує розширювати географію фруктового експорту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Нещодавно підприємство поставило контейнер яблук до ще однієї країни Субсахарської Африки – Екваторіальної Гвінеї! Раніше компанія регулярно постачала своє яблуко до багатьох екзотичних країн Африки та Азії, а навіть експортувала фрукти до Сомалі.

Після блокування Українських портів Чорного моря і початку повномасштабного вторгнення постачання у віддалені країни стали практично неможливими. Тому керівництву компанії довелося терміново шукати альтернативні логістичні рішення, і розширювати постачання яблука на ринки країн Євросоюзу.

«Поставляти яблуко до Субсахарської Африки завжди було дуже непросто, навіть за умов, коли Україна могла відправляти морські реф-контейнери зі своїх портів. Логістика і тоді була дуже дорогою, а контейнер перебував у дорозі дуже довго. Навіть у Сінгапур та Малайзію постачати свіже яблуко було набагато простіше і дешевше» – пояснює Олександр Пахно, керівник компанії «Сади Дніпра».

Для розвитку садівничого бізнесу компанія продовжує брати участь у міжнародних виставках, шукати нові ринки збуту, знаходити логістичні можливості та рішення та підтримувати зв’язок із клієнтами.

«Українське яблуко має чудову репутацію на Близькому Сході й стало справжнім відкриттям та навіть трендом для імпортерів із Субсахарської Африки у 2020-2021 роках. На цьому фоні робота команди «Садів Дніпра» – це величезний внесок у збереження та майбутній розвиток усього садівничого бізнесу усієї України. Адже піти з ринку легко, а повернутися на нього буде набагато складніше. І причини догляду, на жаль, покупців здебільшого не цікавлять. А, як кажуть, «святе місце порожнім не буває». Вже зараз ми бачимо, як постачальники з Сербії активно займають ніші України, що звільнилися. І навіть яблуко з Молдови, якому росія також закрила доступ до свого ринку, потроху намагається йти слідами українських постачальників», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Інтерв'ю
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее

1
0