Спецможливості
Новини

Українська земля — найдешевша в Європі

20.12.2022
462
Українська земля — найдешевша в Європі фото, ілюстрація

Війна війною, а продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні триває. Від липня 2021-го, коли стартував цей ринок, продано майже 300 тисяч гектарів. Правда, це менше одного відсотка загальної площі готових до збуту земельних наділів, яка становить сукупно 42,4 млн. га. До того ж, якщо до 24 лютого торги тривали доволі жваво – продавали до 10 000 га в тиждень, то тепер їхня інтенсивність знизилась орієнтовно вчетверо.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на galychyna.if.ua.

Однак процес триває. Та війна, як бачимо, вносить свої корективи в нього. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та майже ніхто не зголошувався продавати її. Нині ж абсолютно навпаки: пропозиція перевищує попит. Очевидно, й тому, що за рік зросла й середня вартість гектара – з 36,5 тисячі до 37,8 – 38,4 тис.

Ще торік найвищу ціна за гектар правили в центральній частині країни, де землі традиційно найродючіші.
Однак нині до п’ятірки регіонів з найвищою середньою вартістю гектара землі входять, окрім Київщини (77,6 тис. грн), також Львівщина (65,5, Івано-Франківщина (65,3), Закарпаття (53,6) й  Вінниччина (47,9 тис. грн).

Найнижчі ціни на землю, зрозуміло, у прифронтових областях: Харківській та Миколаївській. І ніхто не торгує нею у тимчасово окупованих частинах Запорізькій та Херсонській областях. 

Водночас українська земля найдешевша в Європі. Як свідчать дані Статистичної організації Європейської Комісії, найдорожча земля у Європі – на Канарських островах (Іспанія), де гектар коштує в середньому понад 120 тис. євро. Також досить дорогою є земля в Нідерландах (69 632 євро за гектар) та Італії (майже 60 тис.).
Найдешевшою ж у єврозоні виявилася сільгоспземля в Болгарії – всього дві тисячі євро за гектар. Та це все одно дорожче, ніж в Україні. 

Найближчим часом ринок землі в нашій державі навряд чи пожвавиться. Адже до 2024 року купувати землю сільськогосподарського призначення можуть тільки фізичні особи – громадяни України з обмеженням у 100 гектарів в одні руки.

Ключові слова: вартість землі

Інтерв'ю
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее

1
0