Україна планує збільшити експорт черешні на ринки ЄС та Азії
Поставки української черешні на ринки ЄС та Азії можуть збільшиться в 2018 році, а херсонські кавуни можуть поїхати до Великобританії. Такий прогноз наводить аналітик плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман, пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.
"Будуть спроби вийти на ринок ЄС (Польща, Прибалтика) з суницею в травні і восени-2018 року. Очікується збільшення експорту черешні в країни ЄС і Азії, а також баштанних - з нових напрямків, наприклад, херсонські кавуни можуть поїхати до Великобританії, перші такі спроби робилися в 2017 році", - сказала вона.
За прогнозами експерта, в цьому році збільшиться експорт замороженої малини.
"Сімейні господарства, закупили неякісний посадковий матеріал, на ринок будуть поставляти неякісну ягоду, ціни на сировину низького класу будуть на рівні або навіть нижче собівартості. У той же час поляки в прикордонній зоні зараз будують дуже багато центрів скупок, і вони будуть вимагати якісної сировини, тобто на якісну сировину ціна буде триматися, - зазначила Гетьман.
Експерти відзначають, що частка свіжої ягоди в експорті всіх ягід, в тому числі дикорослих, в 2017 році зросла майже до 17% проти 3% три роки тому. В експорті культурних ягід, навпаки, зростає частка заморожених плодів в основному завдяки малині, яку переважно відправляють на зовнішні ринки в замороженому вигляді.
За словами експерта плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяни Гетьман, Україна щорічно виробляє ягід більш ніж на $ 100 млн - обсяг ринку твердих ягід становить близько 65 тис. тонн або $ 53 млн, а м'яких - 55 тис. тонн або $ 51 млн.