Спецможливості
Новини

Україна переходить на європейську платформу сертифікації експорту харчових продуктів

09.01.2024
417
Україна переходить на європейську платформу сертифікації експорту харчових продуктів фото, ілюстрація

З 15 січня 2024 року Україна переходить на використання онлайн платформи Європейської комісії сертифікації експорту та транзиту харчових продуктів TRACES NT. Цей крок спростить формальні процедури ввезення продукції рослинного і тваринного походження на територію Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Впровадження цієї системи є важливим кроком в адаптації законодавства України до європейського законодавства.

Обсяг видів харчових продуктів, сертифікація яких буде проводитись з використанням TRACES NT, визначається формами сертифікатів, що адаптовані та інтегровані до системи. В процесі адаптації та впровадження форм сертифікатів в TRACES NT перелік продукції буде доповнюватись.

З метою уникнення необґрунтованих затримок під час здійснення сертифікації вантажів Держпродспоживслужба пропонує здійснити низку підготовчих заходів, зокрема:

  • ознайомитись із методичними матеріалами щодо функціоналу та перших кроків для початку роботи з TRACES NT, а також інформацією щодо створення сертифікату в системі;
  • визначити відповідальну особу для реєстрації в TRACES NT та створення запиту для підтвердження (валідації) потужності та ролі користувача;
  • направити запит на адресу територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності для підтвердження (валідації) потужності відповідно до методичних рекомендацій, що знаходяться за посиланням.

Загалом, впровадження системи TRACES NT є важливим кроком для спрощення експортних процедур та їх відповідності європейським стандартам безпеки та якості харчових продуктів.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0