Спецможливості
Новини

Україна може протистояти Росії і забезпечити себе добривами

27.03.2017
1538
Україна може протистояти Росії і забезпечити себе добривами фото, ілюстрація
Ще недавно хіміндустрія забезпечувала 8% ВВП країни і займала передові рубежі на світовому ринку. Зараз же лобісти воліють відстрочити дію санкцій до російських виробників, залишаючи українського виробника один на один з російським демпінгом

Експансії російських виробників добрив протистоять насамперед залишки хімічної імперії Дмитра Фірташа, що належать холдингу OstChem. З чотирьох заводів на плаву залишилося лише два: Черкаський "Азот" і "Рівнеазот". Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" (Луганська область) і Концерн "Стирол" (Горлівка, Донецька область) фактично зупинені з 2014 року через бойові дій.

Крім того, є ще два профільних підприємства: "Дніпроазот" Ігоря Коломойського і державний "ОПЗ". Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta.zn.ua.

Ще недавно хіміндустрія забезпечувала 8% ВВП країни і займала передові рубежі на світовому ринку. Зараз же лобісти воліють відстрочити дію санкцій до російських виробників, залишаючи українського виробника один на один з російським демпінгом - факт, який своїм антидемпінговим розслідуванням і рішенням вже визнала Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, що має незрівнянні конкурентні переваги. І це відбувається під час війни (не тільки торгової) з державою-імпортером, які вже фізично контролює значну частину суверенної території України, в тому числі і її хімічні підприємства.

Але Україна все ще в змозі повністю і самостійно забезпечити себе цим продуктом і здійснювати експортні поставки. Сукупно всі українські підприємства здатні в рік виробляти близько 10 млн т азотних добрив, хоча в ситуації, що склалася, реальне завантаження навіть двох ще працюючих підприємств опустилася нижче 30%. Адже під тиском демпінгового імпорту з РФ українські підприємства змушені знижувати оберти. До такого висновку прийшла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі і в результаті вирішила ввести антидемпінгові мита щодо імпорту азотних добрив з Росії.

Ось конкретні цифри: Новомосковська акціонерна компанія "Азот" - 18,78%; Невинномиськ "Азот" - 18,78%; "Куйбишевазот" - 4,19%; інші виробники - 31,84%. Шкоду від російського демпінгу підтверджує і статистика. Якщо в 2012 році обсяг виробництва досяг 7,5 млн т, то в 2014-му становив 4,7, а в 2015 році - 4 млн т. За даними Держстату, за 6 місяців 2016 року було вироблено лише 1,2 млн т добрив. Звичайно, на обсягах даються взнаки наслідки втрати частини зовнішніх ринків, але віддавати ємний внутрішній ринок житниці Європи недозволено.

Інтерв'ю
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0