Спецможливості
Новини

Український топінамбур експортуватимуть до країн Азії

22.11.2020
906
Український топінамбур експортуватимуть до країн Азії фото, ілюстрація

Івано-Франківське підприємство НВП «Індуктор» одне з небагатьох в Україні, які не тільки успішно вирощують топінамбур, але й займаються переробкою цієї культури.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro-business.

З топінамбура підприємство виробляє порошок, який застосовують в якості дієтичної добавки і використовують у медичних цілях, оскільки рослина містить природний інулін.

Як зазначив технічний директор та співвласник НВП «Індуктор» Богдан Кобринський, українською продукцією зацікавилися навіть за кордоном.

«Зараз ведуться переговори з Сінгапуром. Поставка буде йти на азіатські країни», — розповів пан Кобринський.
За його словами, особливо закордонних покупців цікавить органічна продукція.

«Ми не використовуємо мінеральні добрива — вирощування за нашою технологією передбачає тільки витяжки сапропелю і мульчування. Зараз у нас засаджено 10 гектарів під органіку — це буде поставка в Йорданію», — додає Богдан Кобринський.

На додачу топінамбур, ще й безвідходна культура. Верхня частина рослини теж доволі затребувана — можна використовувати як комбікорм для аквакультури. Наразі зелена маса йде на силос для відгодівлі бичків і доволі успішно застосовується.

«За даними ферми в Одеській області, після використання такого типу кормів, приріст за добу зріс з 800 грам до 1200 грам», — зазначає Богдан Кобринський.

До того ж при вирощуванні топінамбура, тільки з одного гектару можна отримати щонайменше 10 тонн сухого подрібленого стебла, додає експерт. В залежності від урожайності його кількість може варіюватися. Однак всі, хто збирається вирощувати топінамбур, можуть на додачу ще й будувати цех з переробки подрібненої тріски або ТЕЦ (котельню) на альтернативних видах палива.

Використання топінамбура не знає меж. За словами експерта, на території області планують будувати так-званий «іграшковий» завод. Там випускатимуть екоіграшки. Робитимуть іграшки з органічного полімеру, який виготовлятимуть саме з топінамбуру.

«Набридла іграшка — батько закопав, і вона розклалася», — говорить Богдан Кобринський.

У планах виробництво найдорожчої тканини в світі — лікувальної екотканини з топінамбуру. Проєкт такий наразі тільки на стадії розробки. Втілюватимуть в життя його спільно з іноземними компаніями. А ось вироблятимуть диво-тканину скоріш за все на півдні України. Наразі інші деталі проєкту — комерційна таємниця.

Інтерв'ю
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее

1
0