Спецможливості
Новини

Український агросектор показав чудовий експортний результат, - О. Трофімцева

02.02.2017
1488
Український агросектор показав чудовий експортний результат, - О. Трофімцева фото, ілюстрація
Експорт українських аграрних та харчових продуктів перевищив $15,5 млрд за минулий рік і склав 42,5 % від загального експорту країни

Український аграрний сектор, включаючи переробну промисловість, показав чудовий експортний результат в 2016 році. Експорт українських аграрних та харчових продуктів перевищив $15,5 млрд за минулий рік і склав 42,5 % від загального експорту країни.  Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу за 2016 рік досяг у вартісному $ 19,6 млрд. В загальному зовнішньоторговельному обігу країни це склало 26,1%.

Такі дані озвучила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, пише propozitsiya.com.

За її словами, експорт української аграрної продукції зріс на 4,5 % порівняно з 2015 роком. «Так, ми досягли у минулому році зростання вартості експорту нашої агарної продукції. Але ми вбачаємо ще значний потенціал для подальшого збільшення експорту аграрних та харчових продуктів за умови диверсифікації товарної структури та збільшення питомої ваги перероблених продуктів харчування з вищою доданою вартістю в загальній структурі експорту», - зазначила вона.

Головними продуктами експорту в 2016 році традиційно стали таки товари як зернові культури, олія та насіння олійних культур. До ТОП-10 експортних товарів також потрапили соя, цукор та м’ясо.

Як підкреслила О. Трофімцева, завдання міністерства - далі працювати над географічною та товарною диверсифікацією нашого аграрного експорту та залучати малих та середніх гравців до експортної діяльності.

Регіональна структура експорту сільськогосподарської продукції за 2016 рік:

Країни Азії - 45,9% ($ 7 099, 2 млн)

Європейські країни - 27,5% ($ 4 242, 4 млн)

Країни Африки - 15,7% ($ 2 424, 2 млн )

Країни СНД - 7,7% ($ 1 185, 1 млн)

США - 0,9%($ 44,9 млн)

Інші країни - 2,9% ($ 440,7 млн)

Інтерв'ю
Наразі наявність власного зерносушильного комплексу, особливо коли в сівозміні господарства домінує кукурудза, не просто потреба — це гостра необхідність. Адже в сучасних реаліях лише сушіння власними силами, з мінімальними затратами на... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0