Спецможливості
Новини

Українські айтішники представили три агроінновації

10.04.2017
2017
Українські айтішники представили три агроінновації фото, ілюстрація
LYNX - це розумна пасіка, розробка, яка допомагає контролювати за пасікою

На третьому Хакатоні, який організуввала асоціація AgTech Ukraine, перемогли три проекти з напрямку технології Агро IT.

Один з них - LYNX - це розумна пасіка, розроблена, щоб допомагаим контролювати за пасікою. Загальний принцип роботи ґрунтується на передачі даних з вуликів на централізований сервер, а вже з нього на веб-сторінку або мобільний додаток пасічника. На вуликах встановлюються сенсори, які реєструють основні характеристики: вага, показники мікроклімату, кількість бджіл. Саме ці дані і будуть передаватися на сервер, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

Уже реалізований веб-інтерфейс і "залізна" частина. Поки що розробники не орієнтуються на промислові варіанти, але система масштабується і в такому варіанті. Можлива вартість оснащення одного вулика такою технологією - $30. Це дорого для середньостатистичного пасічника, тому автори думають над здешевленням розробки.

allfields.gov.ua - карта полів України. Реалізація ідеї дозволить створити карти всіх полів України. Користувачі зможуть побачити, які культури вирощуються на конкретних ділянках. Крім цього, на ресурсі буде історія сівозмін, вартість оренди, інформація про власника землі, і про те, хто фактично її використовує. Це дозволить розробляти рішення по ротації техніки на полях, а дистриб'ютори будуть знати, в які регіони краще постачати певний агрегати або насіння.

Water Cloud - гроші з повітря. Розробники проекту пропонують робити гроші з повітря. За їх словами, є багато регіонів, які відчувають дефіцит прісної води. Саме цю проблему може вирішити створення агрегату Water Cloud, здійснюючи виробництво води за рахунок зміни температури повітряного потоку. Повітря потрапляє в агрегат, охолоджується і виділяється конденсат, який збирається в спеціальну ємність.

Пристрій складається з системи живлення, вентиляції, охолодження, водовідведення та управління. Продуктивність і потужність агрегату регулюється за допомогою програмного забезпечення. Автори стверджують, що їх агрегат дозволить отримувати воду в 4 рази дешевше, ніж це коштує в районах з дефіцитом води, при цьому не буде порушуватися баланс в екосистемі.

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0