Спецможливості
Новини

Українські виробники хліба перейшли на дешевше житнє борошно з Білорусі

14.12.2018
2027
Українські виробники хліба перейшли на дешевше житнє борошно з Білорусі фото, ілюстрація

Наразі ціни на українському ринку житнього борошна формує Республіка Білорусь. Борошно з Білорусії активно розширює зону своєї присутності в Україні і тому має вевликий вплив на ринок нашої країни, вважає Тимур Солонський, директор компанії з виробництва борошна «Трест-С». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «АПК-Інформ».

Він роз'яснює, що в Білорусі, як і раніше спостерігається дефіцит жита і продуктів його переробки. Тому білорусам вигідніше експортувати борошно, ніж продавати його на місцевому ринку або збувати жито на корми.

«Природньо, що активне надходження білоруського житнього борошна стримує підвищення його вартості в Україні, а значить, не дозволяє переробникам озвучувати більш високі закупівельні ціни на сировину і тим самим стимулювати аграріїв вирощувати жито», — говорить Тимур в інтерв’ю «АПК-Інформ».

У 80% випадків хлібозаводи і пекарні воліють закуповувати борошно з Білорусі, а українське борошно залишають на другому плані. Швидше для підстраховки у разі виникнення неминучої ситуації, чи затримок при перетині кордону з вантажем із Білорусі.

При цьому сам виробник вважає, що білоруське житнє борошно не є брендовим, та купує його виключно через низьку ціну продукту.

З середини літа поточного року виробництво житнього хліба на великих хлібозаводах України скоротилося більш ніж наполовину — з 2.9 тис. тонн до 1.4 тис. тонн, в порівнянні з тим же періодом 2017 року.

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0