Спецможливості
Новини

Україні не варто відмовлятися від експорту продуктів харчування

31.05.2017
1843
Україні не варто відмовлятися від експорту продуктів харчування фото, ілюстрація
Зараз цінова динаміка на продукти харчування трохи несприятлива, але в довгостроковому аспекті попит буде стійкий і буде рости

Ніша, в якій Україна присутня на світовому ринку, і яку не потрібно залишати, - це ніша продуктів харчування, особливо якісних.

Експерт підкреслив, що вимоги і попит на продукти харчування будуть зростати в усьому світі. Зараз цінова динаміка на продукти харчування (на ту ж пшеницю, на товари, з яких ці продукти харчування робляться) дещо несприятлива, але в довгостроковому аспекті попит буде стійкий і буде рости. Тому відмовлятися від цієї ніші не потрібно, впевнений директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, пише propozitsiya.com з посиланням на segodnya.ua.

Більш того, в світі зростає попит на так звані органічні продукти. І аграріям потрібно не просто готувати грунт для виробництва цих продуктів харчування, а щоб це були товари, які дійсно користуються значним попитом.

"Тобто, аграрний сектор і продукти харчування - чітка ніша України. Інший напрямок - хімія. У нас вона переважно низькопродуктивна, напівсировинна. Але хімія, біохімія - це ті сфери, які вже іноді відносяться до інноваційних, особливо якщо ми візьмемо біотехнології", - підкреслює аналітик.

Також він зазначив ще дуже важливий момент - це структура експорту.

"На жаль, вона залишається низькоконкурентною, напівсировинною, ми експортуємо переважно або напівсировинні матеріали, або метали... Завдання експортувати не пшеницю, і навіть не борошно, а спагетті, поки що, на жаль не виконується", - зазначив В. Юрчишин.

За його словами, відбувається переорієнтація, до речі, не тільки на європейські ринки, а на ринки третіх стран. Найкраща динаміка - це Азія, Північна Африка. Зараз можна говорити про поліпшення економічних зв'язків з Іраном, з деякими іншими країнами. Там велике населення, ці економіки дуже швидко розвиваються і попит там буде активно рости.

"Тому якраз найкращий варіант, крім зміни структури експорту, розширення наших можливостей - географії нашого експорту", - резюмував В. Юрчишин.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее

1
0