Спецможливості
Новини

Україна цьогоріч нарешті може зібрати 100 млн т зернових і олійних, — УЗА

04.08.2020
708
Україна цьогоріч нарешті може зібрати 100 млн т зернових і олійних, — УЗА фото, ілюстрація

Українська зернова асоціація в своєму липневому звіті покращила прогноз врожаю 2020/21 МР у порівнянні з червневим з 97,1 млн т до 100 млн т. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт асоціації.

Також зріс і прогноз щодо експорту зернових та олійних в новому маркетинговому році з 58,2 млн т до 61 млн т.

Збільшення прогнозу валового врожаю та експорту відбулося завдяки покращенню прогнозу врожаю ячменю та кукурудзи, урожай якої може встановити новий абсолютний рекорд для України як з виробництва, так і експорту. Так, аналітики УЗА покращили прогноз врожаю кукурудзи — до 38,9 млн т (попередній прогноз 36,8 млн т), а експорт може сягнути — 33 млн т. Нагадаємо, минулого маркетингового року врожай кукурудзи встановив рекорд — 35,2 млн т, а експорт склав 30,3 млн т.  

Прогноз врожаю пшениці цього року не змінився і залишився на рівні 26,8 млн т, показник експорту теж залишився на тому ж рівні — 18 млн т. В 2019/20 маркетинговому році урожай пшениці сягнув рекордних 28,2 млн. т, а експорт — 20,6 млн т.

Також зріс прогноз врожаю ячменю в цьому році з 7,6 млн т до 8,2 млн т, експорт — з 3,8 млн т до 4,2 млн т. Минулий рік врожай ячменю теж був рекордним і сягнув 9 млн т, експорт ж склав 5 млн т.

Прогноз цьогорічного врожаю цілком відповідає усталеному тренду останніх років, коли валовий збір врожаю зернових та олійних перевищував 90 млн. т. В середньостроковій перспективі УЗА прогнозує зростання врожаю до 113 млн т, а експорт за цих умов може сягати 75 млн. т.

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0