Спецможливості
Новини

"УкрАгроКонсалт" запропонував стратегію просування соняшникової олії

12.07.2017
1986
"УкрАгроКонсалт" запропонував стратегію просування соняшникової олії фото, ілюстрація
Олійний сектор сільського господарства України в даний час є одним з найбільш прибуткових видів бізнесу, особливо у порівнянні з іншими галузями

Олійний сектор сільського господарства України в даний час є одним з найбільш прибуткових видів бізнесу, особливо у порівнянні з іншими галузями.
У той же час, збереження сприятливих умов для функціонування вітчизняного олійного сектора малоймовірно навіть в середньостроковому періоді (до 2-3 років) через кризові явища в глобальній економіці і наростання відкритого характеру національної економіки України. У свою чергу, модифікація зовнішніх умов настійно вимагає аналізу нового конкурентного середовища і розробки адаптованих стратегій розвитку. Таку думку висловив к.е.н., генеральний директор компанії "УкрАгроКонсалт" Сергій Феофілов, пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Він зазначає, що одним з важливих ринкових сигналів про необхідність перегляду поточної парадигми функціонування олійного сектора може бути стійка і довгострокова тенденція до зближення площ під пшеницею та соняшником.

"В Україні розгортається гостра конкуренція між зерновими та олійними культурами. Явну перевагу мають саме олійні культури, внаслідок високих показників гривневої рентабельності / прибутковості в порівнянні з зерновими. Ми припускаємо, що адміністративні заходи з регулювання структури площ можуть дати свій результат найближчим часом. Це може спричинити звуження сировинної бази олійноекстракційних підприємств - падіння площ / виробництва олійних", - говорить експерт.

У свою чергу, це означає зростання внутрішніх цін на олійну сировину внаслідок триваючого зростання переробних потужностей (ймовірно до 20 млн т сировини до 2020 року) і збільшення виробничих витрат. Зазначені тенденції розгортатимуться на тлі посилення конкуренції на цільових ринках. В кінцевому підсумку, в "УкрАгроКонсалт" прогнозують високу ймовірність зниження завантаження підприємств, падіння маржі і виведення інвестицій з олійного сектора України.

Також ситуація ускладнюється високою чутливістю споживачів харчових продуктів, зокрема рослинних олій, до інформаційних технологій впливу - як з позитивних, так і з негативних позицій.

"Результати досліджень "УкрАгроКонсалт" дозволяють зробити висновки про значну недооціненість, як соняшнику, так і соняшникової олії на світовому ринку, внаслідок. в тому числі, відсутності відповідної інформаційної підтримки", - стверджує С. Феофілов.

Подолання зазначеної ситуації можливо, за його словами, лише за умови уточнення і модифікації існуючої стратегії олійного сектора. Трансформація наявної парадигми можлива в рамках, принаймні, галузевого проекту (підтримка бізнесу) при обов'язковому сприяння з боку державних структур.

Пропонований проект міг би передбачати розробку нової стратегії для досягнення наступних цілей:

1. Створення і просування на глобальному ринку спеціального бренду соняшникової олії, можливо національного бренду «Соняшникова олія України».

2. Формування уявлення про соняшникову олію як про продукт преміум класу.

3. Звуження діапазону коливань цін на соняшникову олію, збільшення ємності його ринку.

Основні інструменти реалізації проекту "Соняшникова олія" включали б інформаційні технології впливу й інші інструменти формування позитивного уявлення у споживачів.

За оцінками фахівців "УкрАгроКонсалт", позитивний ефект функціонування олійного сектора в рамках нової стратегії буде охоплювати практично всіх учасників ринку олійних культур і рослинних олій. Для фермерів прогнозується стабілізація і зростання доходів, показники виробників / експортерів соняшникової олії покращаться внаслідок значного зниження волатильності цін на ринку соняшникової олії, державний бюджет і місцеві бюджети отримають джерело додаткових надходжень.

Інтерв'ю
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее
Цьогорічний вересень подарував тваринникам усього світу можливість відвідати одну з виняткових подій — виставку SPACE — яка вже 38-й рік поспіль є ідеальним місцем для зустрічей міжнародної аграрної спільноти, вдало поєднуючи високий... Подробнее

1
0